Pipenka, ktorá za peniaze urobí hocičo. Zlatokopka

Zlatokopka 2.jpg
Foto: Bux.sk

Ak vás zaujíma svet zlatokopiek, neváhajte. Takúto knihu ste ešte nečítali!
V novom vydaní s ešte krajšou obálkou vychádza Zlatokopka od Lucie Saskovej. Prvý raz vyšla pred desiatimi rokmi, ale už dlho je beznádejne vypredaná a tak sa vydavateľstvo rozhodlo vydať ju opäť. Najmä mladšie čitateľky a nová generácia sa po nej totiž zháňa…

„Pre mužov sa stali takéto luxusné kočky módnym doplnkom, vecou, ktorá je k dispozícii vždy, keď potrebujú, asi ako drahé auto,“ povedala svojho času Lucia Sasková.
Je to príbeh o mladej žene, ktorá v klenotníctve predávala diamantové šperky – najčastejšie zlatokopkám, ktoré prichádzali v sprievode svojich partnerov. Po čase sa sama stala jednou z nich. Svojho o hlavu menšieho partnera s plešinkou a bruškom pomenovala Chrústik. Zaplatil jej plastiku, aby mala vysnívané trojky, pery jej dal napichať botoxom, čo sa jej až tak nepáčilo, ale čoraz častejšie jej zveroval svoju zlatú kartu…

Je to príbeh, ktorý si vás získa štýlom písania, ale najmä samotnými postavami a rozprávaním. Miestami šokuje, zaskočí, možno niektorým otvorí oči. Je to napínavé, šťavnaté, pichľavé a nedokážete sa odtrhnúť. Lucia skvele opísala pipenku, ktorá za peniaze urobí hocičo. Miluje všetko luxusné – kabelky, značky ako také, autá, domy…zbožňuje peniaze, ktoré pre ňu znamenajú bezstarostný život. Nechá sa oblapávať pupkatým tučniakom, nechá si šepkať do ucha slizké lichôtky, nechá so sebou zametať…hlavne aby boli lóve.

Ešte popri škole som brigádovala v obchode s klenotmi. Luxusné značky, drahé kovy, diamanty a iné nezmysly pre ľudí, ktorí nevedeli, čo s peniazmi. Alebo pre tých, ktorí nevedeli, čo so svojím libidom, a potom sa potrebovali zbaviť výčitiek svedomia kvôli svojim manželkám, milenkám, priateľkám. Bolo zaujímavé sledovať nadržaných bohatých samcov, no nech nepreháňam, skôr samčekov, zakomplexovaných a trápnych, ktorých stále neprešla puberta a vedeli oplieskať kopu prachov len na to, aby si užili s nejakou samicou či samičkou aspoň jednu vášnivú noc. V najlepšom hoteli s wellnessom, vírivkou, šampanským od hotelového servisu a so všetkým, čo k tomu patrí.

Milan Buno, knižný publicista

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom