Perfektné triky vizážistov: Ako opticky zmenšiť nos?

Perfektné triky vizážistov: Ako opticky zmenšiť nos?
Perfektné triky vizážistov: Ako opticky zmenšiť nos? shutterstock.com

Ako ovplyvňujú farby pôsobenie tvárových proporcií?

Farby majú neuveriteľné pôsobenie. Dokážu vplývať na to, aká sa vám javí šírka, výška alebo hĺbka predmetov. Preto tento fakt uplatňujeme aj vo vizážistike.

Využívame kontrast svetlejších a tmavších odtieňov, ktoré nám ovplyvňujú plasticitu tváre. Existuje viacero spôsobov, akými pracovať s líčením, my si však spomenieme ten najjednoduchší.

Mejkap naneste na tvár vo farbe pleti. Táto vrstva by mala zjednotiť nerovnosti a farebné rozdiely na tvári. Mala by splývať a plynule prechádzať do oblasti sánky a krku.

V ďalšom kroku je potrebné pochopiť, že optické zúženie si vyžaduje vnímať jav, že svetlá farba rozširuje, rozpína, vystupuje a tmavá zužuje, zmenšuje, vytvára hĺbku.

Preto sa pri líčení používa svetlejší korektor (o odtieň alebo dva) alebo mejkap a kontrastný bronzer (tmavší o dva odtiene ako podkladový mejkap) alebo mejkap.

Pokiaľ má váš nos pôsobiť užšie, naneste svetlú farbu korektoru alebo mejkapu na chrbát nosa. Na hranu krídla nosa aplikujte kontrastný tmavší mejkap. Rovnako zopakujte na druhej hrane. Ak váš nos má pôsobiť aj kratšie, tmavú farbu musíte naniesť aj na špičku nosa odspodu.

Dôležité je, aby tieto prechody boli plynule prepracované štetcom. Nikdy by v líčení nemal mejkap pôsobiť, že je nekreslený, zmaľovaný. Využívajte skôr rafinovanosť, jemnosť a dôkladné tieňovanie. Dobrou pomôckou je plochý štetec na mejkap.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom