5 spôsobov k pevnejšej a krajšej postave

štíhla línia, postava, chudnutie
5 spôsobov k pevnejšej a krajšej postave GettyImages

Zdravo jete, pravidelne sa hýbete. Lenže pre štíhlu líniu sa dá urobiť ešte niečo viac. Prezradíme vám tipy, ktoré sú účinné a k tomu aj príjemné.

Spevňujúca kozmetika

Ideálnym doplnkom zdravého životného štýlu sú rôzne spevňujúce a zoštíhľujúce krémy. Väčšinou fungujú na báze kofeínu, ktorý má odvodňovacie účinky a podporuje štiepenie tukov. Spolu s ním sa o krajšiu pokožku starajú hydratačné látky a zložky podporujúce syntézu elastínových a kolagénových vlákien. Najmodernejšie zoštíhľujúce gély obsahujú rôzne moderné technológie, ktoré spomaľujú proces zväčšovania tukových buniek. Ich nevýhodou však je, že želaný účinok sa prejaví približne až po troch mesiacoch.

Kozmetické ošetrenie

Väčšina kozmetických salónov dnes ponúka exkluzívne ošetrenie zamerané proti tukovým vankúšikom a ochabnutej pokožke. Obvykle ho tvorí kombinácia špeciálnej masáže a zoštíhľujúceho zábalu či telovej masky, ktorá sa postará o zlepšenie kvality pokožky a spevnenie. Masáž sa zväčša vykonáva prostredníctvom telového peelingu, ktorý eliminuje odumreté bunky, alebo prípravkom so spevňujúcimi účinkami, najčastejšie s obsahom kofeínu či morských rias. Masážne ťahy podporujú krvný obeh a metabolické procesy, ktoré sa postarajú o odvedenie všetkých škodlivých látok z tela, a zároveň pripravujú pokožku na lepšie prijatie účinných ingrediencií zo zábalu.

Špeciálna masáž

Veľmi pozitívny vplyv na kvalitu pokožky má aj cielená stimulácia kože. Podporuje totiž krvný obeh, pomáha odvádzať toxíny z tela a urýchľuje metabolizmus. Zoštíhľujúca masáž býva buď súčasťou spomínaných kozmetických ošetrení alebo niektoré salóny ju ponúkajú samostatne. Jednou z používaných masáži, ktoré majú priaznivý vplyv na postavu, býva tzv. lymfodrenáž, ktorá stimuluje lymfatický systém, a tak z tela odstraňuje zvyšky látkovej výmeny. Hoci lymfatická masáž je primárne zdravotná, v mnohých prípadoch je vytvarovanie a zoštíhlenie postavy príjemným „vedľajším“ účinkom.

Kryolipolýza

Medzi horúce zoštíhľujúce novinky patrí tzv. chudnutie pomocou mrazu. Celý proces trvá podľa ošetrovanej lokality približne hodinu a je vcelku bezbolestný. Prevádza sa pomocou chladiacej hlavice špeciálneho prístroja, ktorý danú časť tukového tkaniva nasaje, zohreje a následne schladí cez povrch pokožky bez toho, aby sa poškodilo okolité tkanivo. Účinok je podľa salónov až 25 percentná eliminácia tukových buniek. Viditeľný efekt sa však dostavuje postupne, presnejšie po troch týždňoch. Efekt postupného úbytku tukového tkaniva však môže pretrvávať ďalších 6-12 týždňov. Redukcia je dlhodobá a spravidla netreba ošetrenie jednej partie viac ráz opakovať.

Lipolýza injekciou

Robí sa niekoľkými vpichmi veľmi tenkou ihlou, prostredníctvom ktorých sa do problematických partií aplikuje špeciálny roztok na prírodnej enzymatickej báze. Ten následne v podkoží štiepi tuk na malé časti, ktoré sa prirodzenou cestou eliminujú von z tela. Zákrok nie je bolestivý a vyžaduje si len málo opakovaní. Trvá asi pol hodiny a pre optimálny výsledok ho treba zopakovať podľa množstva uloženého tuku v danej časti tela. Injekčná lipolýza sa používa najmä na problematické tukové vankúše, ktoré sa nám nedarí zhodiť ani cvičením, ani diétou. Pomáha aj pri celulitíde.

Inzercia

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom