Parazity- neviditeľný nepriateľ nášho tela

Parazity
Parazity- neviditeľný nepriateľ nášho tela shutterstock.com

Bolí vás často brucho, alebo hlava a neviete prečo? Nafukuje vás, už keď sa napijete vody, váha nie a nie klesnúť, ste unavení alebo malátni… Toto všetko môže byť spôsobené parazitmi v našom tele.

Príroda v boji

Človek môže byť hostiteľom viac ako 100 rôznych druhov parazitov, od mikroskopických vírusov, baktérií, červov, kvasiniek či pliesní, až po pásomnicu, ktorá môže narásť viac ako jeden meter. Parazity nie sú iba v hrubom čreve, ako sa väčšina ľudí domnieva, môžu sa nachádzať aj v iných častiach tela, napríklad v pľúcach, pečeni, slezine, žalúdku, svaloch, nosohltane, mozgu, srdci, krvi, koži, urogenitálnom systéme, očiach a pod

Niekedy je odpoveď na otázku „ako na to“ jednoduchšia, ako si myslíte. Už naši predkovia predsa vedeli, že príroda vylieči všetko. Je to asi dnešnou uponáhľanou dobou, že pri každom probléme naše kroky smerujú do lekárne.

My vám ale poskytujeme zoznam najúčinnejších prírodných antiparazitík:

Palina

Šťava čistí organizmus od prvokov a ďalších mikroorganizmov, jednobunkových bičíkovcov, hemolytického stafylokoka, lamblií, bičíkovcov. Všetky tieto parazity narušujú látkovú výmenu, spôsobujú zápal tenkého čreva, rôzne pečeňové choroby, upchávajú žlčovody, provokujú kožné ochorenia (alergia, koprivka, ekzém, psoriáza atď.) a v neposlednom rade vedú taktiež k chorobám z nachladnutia s hojným vylučovaním hlienov.

Pozor, pretože palina je v zásade jedovatá rastlina a je zakázané ju užívať v tehotenstve a pri žalúdočných vredoch. S palinou sa to nesmie preháňať.

Červená paprika

Je silným stimulátorom pre tráviacu sústavu i krvný obeh. Efektívne likviduje vonkajší i vnútorný chlad. Je vhodná pri srdečnej slabosti, spaľovaní toxínov v hrubom čreve i pri vylučovaní parazitov.

Cesnak

Omladzuje, dezinfikuje, čistí krv i lymfu od toxínov a vyháňa z nich kolónie mikroparazitov. A nielen z nich, ale aj zo žalúdka, čriev a celého tráviaceho traktu. Vynikajúci účinok majú cesnakové klystýry, pretože zabíjajú parazity priamo v hrubom čreve.

Ionty striebra a medi

Zabíjajú mikróby a ďalšie patogénne organizmy

Urina

Pôsobí ako okysličovadlo a homeopatikum. Najsilnejšiu okysličovaciu schopnosť má novorodenecká urina

Dubová kôra

2 polievkové lyžice dubovej kôry zalejte 2 dcl vriacej vody. Nechajte 4 – 6 hodín luhovať v termoske, sceďte a pite na lačný žalúdok. Termosku odporúčame preto, že sa v nej voda nasýti fytoncídmi lepšie ako v otvorenej nádobe.

Anýzový výťažok

obsahuje prchavé fytoncídy, ktoré ľahko prenikajú cez póry v koži dovnútra organizmu. Negatívne pôsobí na hlísty a vypudzuje ich z organizmu von.

Môže byť voda liekom?

Bylinková zmes

Pijeme bylinkový zápar z dvoch polievkových lyžíc rešetliakovej kôry a 2 polievkových lyžíc harmančeka, ktoré sa zalejú 200 ml vriacej vody a nechajú uležať 2-4 hodiny v termoske. Potom sa nápoj scedí a pije sa na lačný žalúdok.

Šťavelové listy

V lete a na jar si občas dajte na lačný žalúdok niekoľko listov šťavelu.

Klinček

Klinček efektívne pôsobí na parazity a ich vajíčka. Stimuluje pľúca a žalúdok. Dezinfikuje lymfatickú sústavu a odstraňuje chlad.

Granátové jablko

Ideálne proti hlístam, červom a pásomniciam

Medzi ďalšie veľmi účinné antiparazitiká patria napríklad aj:

Tekvicové semienka

Mäta prieporná

Materina dúška

Chren

Horec

Zázvor

Cibuľa

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom