Osviežte sa vďaka jednoduchým rituálom: Týždeň venovaný vlastnému blahu

Relax oddych ozdravný týždeň
Foto: ilustračné, GettyImages

Ste v jednom kole a času máte pre seba čoraz menej? Skúste si ukradnúť pár chvíľ počas piatich nasledujúcich dní, ktoré budú zamerané len na činnosti prospešné vášmu zdraviu.

Únava, stres, nedostatok spánku a zlá životospráva. To všetko sa odzrkadlí na vašom zdraví. Urobte preto niečo len pre seba a naplánujte si ozdravovací týždeň. Stojí to za to, aby ste sa cítili krajšia a fit. Ako súčasť vášho ozdravovacieho týždňa, nezabudnite na jednoduchý trik, ktorý vám pomôže osviežiť sa a získať novú energiu. Vezmite si čas na relaxačný kúpeľ s príjemným vonným olejom. Kúpeľová terapia je skvelý spôsob, ako si oddýchnuť, zmierniť stres a obnoviť telo a myseľ. Po náročnom týždni si zaslúžite chvíľu relaxu len pre seba.

Tento týždeň venovaný vášmu zdraviu vám poskytne príležitosť načerpať novú energiu, zlepšiť vzhľad a zlepšiť svoje pocity. Sledujte jednoduché tipy každý deň a uvidíte, ako sa vaše zdravie a pohoda postupne zlepšujú. Nezabudnite, že malé kroky môžu mať veľký vplyv, a že si zaslúžite čas na seba a svoje blaho.

Pondelok

V tento deň jedzte predovšetkým čerstvé ovocie, zeleninu a mliečne výrobky. Na obed šalát z papriky, uhoriek a paradajok. K tomu vypite pohár čerstvo vytlačenej pomarančovej šťavy a v priebehu dňa aj pohár mlieka Tým ste prijali pre zdravie pokožky dôležité vitamíny A, B, D, tzv. vitamín F (nenasýtené mastné kyseliny) a vitamín C.

Utorok

Urobte si vlasovú kúru, aby ste udržali vlasy zdravé. Vtierajte si do nich po umytí vlasový vitamínový prípravok alebo olivový olej. Niekoľko minút ho nechajte pôsobiť pod predhriatym uterákom a vlasy znovu umyte.

Streda

Drsné lakte: Ak vás trápi tento problém, ponorte lakte na desať minút do dvoch misiek so zohriatym olivovým alebo iným rastlinným olejom.

Včasný spánok: Dostatočný spánok je dobrý a bezplatný prostriedok krásy. Najmä ak chodievate neskoro do postele, mali by ste si vyhradiť aspoň jeden deň v týždni na riadne vyspatie. Predtým ale nepozerajte alebo nečítajte napínavý príbeh.

Štvrtok

Pleťová maska: Ak máte nečistú a zhrubnutú pleť, pomôže vám pleťová maska. Pokožka potom bude vyzerať svieža a lepšie prekrvená.

Pedikúra: Nepatrí sem len ošetrenie nechtov, ale aj odstránenie stvrdnutej pokožky pemzou. Nakoniec nohy ošetrite krémom.

Piatok

Urobte si masku na tvár pomocou obyčajného mnohoúčelového krému, ktorá prevlhčí vašu pleť a dodá jej mastnotu. Na čistú tvár naneste hrubú vrstvu krému. Po dvadsiatich minútach pôsobenia ho zotrite kozmetickým uterákom.

Na nečistú pokožku si môžete samy pripraviť bylinkovú masku: zmiešajte senný kvet a kamilku (spolu dve kopcovité polievkové lyžice s polievkovou lyžicou mäty piepornej). Túto zmes varte s trochou vody. Hmotu nanášajte na tvár ešte teplú a zakryte ju hrubšou utierkou, v ktorej urobte otvory na dýchanie. Po 15 minútach si umyte tvár studenou vodou a nakrémujte.

Počas týždňa nezabudnite na dostatok pohybu. Cvičte aspoň desať minút denne alebo namiesto pohodlného dopravenia sa do práce zaparkujte auto ďalej alebo vystúpte o jednu zástavku skôr. Chôdza na čerstvom vzduchu je totiž pre nás najzdravší a najprirodzenejší spôsob cvičenia a pohybu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom