ONLINE poradňa: Detské problémy so stolicou

Nočník, dieťa, batoľa

Ako pomôcť našim najmenším? Tu je problém mamičky, ktorá si už nevie rady s nasledujúcou zdravotnou komplikáciou.

Otázka:

Dobrý deň prajem, neviem či riešite aj detské zdravotne problémy, ale za  pokus nič nedám.  Problém sa týka môjho trojročného synčeka. Už si neviem dať rady. Začalo to zhruba pred rokom a pol, keď začal mať problémy so stolicou. Vyše týždňa  nekakal, nakoniec, keď už kakal, mal natrhnutý konečník. Odvtedy to máme viac menej rovnaké :(. Chvíľu je ok, aj keď odvtedy už našťastie nemal krvavý konečník, ale vidím, že to vedome zadržiava. Už to na neho ide a skratka robí  všetko preto, aby nekakal, aj mi to povie. Pri kakaní behá z jednej izby do  druhej, nočník a WC nechce ani vidieť, pritom som ho nikdy nenútila tam sedieť. Je pravda, že už sme trošku tlačení okolím, že bude mať už tri roky a  má stále plienku. Stravu má plnú vlákniny, aj veľa pije, sladkosti  minimum. Naozaj sa mu snažím dávať vyváženú stravu. Narodila sa nám pred pol  rokom dcérka. Žiarli na ňu, ale tieto problémy začali pol roka predtým ako  som otehotnela. Chcela by som vedieť váš  názor, či som niekde urobila chybu alebo ako mu môžem pomôcť. Čo robiť, nerobiť. Býva často chorľavý, nádcha, ktorá trvá aj mesiac, týždeň je ok a znova plus kašeľ. Za akúkoľvek radu vopred ďakujem.

Odpovedá Inka Nemezis:

Milá čitateľka, je úplne pochopiteľné, že synček má problém s vyprázdňovaním, keďže mal v tejto súvislosti negatívnu skúsenosť. Tá sa mu dostala do podvedomia a zatiaľ si tam odpočíva. Preto je vašou úlohou tú skúsenosť vyzmizíkovať. Nejde o problém stravy (priveľa vlákniny tiež nie je dobre), tu ide o problém psychiky. Mali by ste nájsť spôsob, ako ho nenápadne presvedčiť, že sedenie na nočníčku je vlastne zábava. Prestaňte byť v prvom rade vy v strese z toho, že okolie vás tlačí v tom smere, aby nepoužíval plienky. Vnímajte iba svojho synčeka. Vy musíte byť v pohode a tak to následne zvládne aj malý štuplík.

To isté platí aj o jeho častých iných zdravotných problémoch. Má pocit, že už nemá pozornosť, akú mal do chvíle, kým sa nenarodila jeho sestra. Preto o ňu žiada tým, že ochorie. Lebo vtedy sa mu pozornosti dostane. Je dobré s ním o tom hovoriť, vysvetliť mu veci a prípadne ho zapájať do starostlivosti o sestričku, aby sa necítil odstrčený. Všetko, s čím vám pomôže, náležite pochváľte. Dávajte dôležitosť tomu, ako vám pomáha. Jeho dátum narodenia totiž hovorí o tom, že je veľmi bystrý, rýchlo sa veci učí (vždy bude ľahko prijímať informácie – ale pozor! Iba tie, ktoré on bude považovať pre seba za dôležité. Tak to bude aj v budúcnosti. Nemá a nebude mať rád pravidlá a obmedzenia).

V prípade ďalších otázok – nech sa páči, kontaktujte ma: tichemiesto.wordpress.com/kontakt.

Odpovedá Tina Topi:

Dobrý deň, Vaše spoločné dátumy narodenia ukazujú karmické spojenie – jeden druhému otvárate oči. Pomocou choroby vášho syna si budete môcť uvedomiť vašu božiu podstatu, zbúrať múry okolo seba a rozvinúť vaše svetlo. Spoločne prechádzate obdobiami, kedy dávate sto percent a potom prichádzajú krízy, kde potrebujete silu. Pokúste sa vždy odkladať si tretinu, aby prechody cez nepríjemné obdobia boli ľahšie. Syn vám dáva najavo neochotu očistiť sa, pozrieť sa na vlastné strachy. V nejakej situácii sa držíte a nechcete ju pustiť a pritom vám nie je prospešná. Odporúčam vám pustiť sa do toho, jednu oblasť po druhej vo vašom živote zharmonizovať, vyjasniť, vyčisiť – začnite vzťahom k sebe a postupujte smerom von.  Ak by ste potrebovala energetickú podporu pri očisťovacích procesoch, môžete sa mi ozvať.

S pozdravom

Tina

V prípade ďalších otázok a hlbšieho rozboru kontakt nájdete na www.cestaksebe.com.

Ak potrebujete požiadať o pomoc Inku Nemezis alebo Tinu Topi, napíšte nám na mail redakcia@damskajazda.sk. Do správy okrem otázky ohľadom problému uveďte váš dátum narodenia a meno. Redakcia potom zverejní iba odpoveď, v ktorej sa dátum ani vaše meno nebude uvádzať.  Na záver treba však dodať, že zverejnené rady nenahrádzajú odbornú konzultáciu u lekára.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom