Odhaľte, aký ste typ! Hodia sa vám výrazné oči, či pery?

Beauty, kráska, make up, pery
Thinkstock

Nenašli ste správny spôsob líčenia? Stále rozmýšľate či je pre vás vhodnejší výrazný štýl líčenia očí, alebo vás oživia červené pery? Nájdite sa!

Existujú všeobecné tipy a triky v líčení, ktoré nás často navedú alebo nám pomôžu k rozpoznaniu toho, čo sa nám hodí. Pravidlom ich však nazvať nemôžeme, pretože líčenie je intuitívne a často nás dokáže prekvapiť, že sa niekomu hodí to, čo podľa „poučky“ neplatí.

Väčšinou môžeme poradiť s farbami, komu sa aké hodia. Ale pokiaľ ide o intenzitu líčenia, pocitovosť sa môže v rámci vkusu značne líšiť u každej osoby. Môžeme vás však naviesť, ako si poradiť s dôraznosťou mejkapu, ktorý je odrazom výraznosti našich čŕt.

mejkap
shutterstock.com

Kedy sa hodia výrazné pery?

Pri určovaní toho, aký ste typ, porovnávajte farbu očí, pleti a vlasov. Ak sú najdominantnejšie na vašej tvári oči, hodia sa vám pravdepodobne výrazné rúže. Neznamená to, že dymové líčenie nie je šťastnou voľbou, no taký cyklamenový alebo červený rúž bude vaše tmavé alebo farebne výrazné oči dopĺňať. Očiam preto postačí maskara, jemná linka alebo ľahký očný tieň.

Dominantné líčenie očí

Máte plné pery, no vaše oči vám pripadajú nevýrazné, svetlé alebo unavené? Doprajte im dôraz tým, že ich nalíčite pomocou tmavšieho očného tieňu, liniek a za pomoci rozjasňujúcich efektov, ktoré sú tmavým farbám kontrastné. Pery postačí nabalzamovať, prípadne jemné marhuľové, telové alebo ružovkasté odtiene môžu vyznieť lichotivo.

Ako si vybrať rúž, aby ladil s oblečením?
thinkstockphoto.com

Kedy zvoliť menej líčidiel?

Pokiaľ ste už nenalíčená veľmi výrazný typ a vaše črty sú dominantné rovnomerne, nie je nutné to preháňať. Môžete si dovoliť veľmi naturálny mejkap a budete vyzerať upravene. Naopak prehnané efekty z vás môžu urobiť vulgárne pôsobiacu ženu. Radšej použite rafinované zemité odtiene, kde si skôr môžete dovoliť použiť intenzitu. Pokiaľ chcete žiarivejšie farby, tak používajte skôr bledšie odtiene.

Univerzálne typy

Ťažko sa hovorí, kto je univerzálny typ. Ale nájde sa medzi nami ženami mnoho takých, ktorým sa hodia aj výrazné pery aj dominantné líčenie očí. Často krát sú to práve farebne kontrastnejšie typy, ktoré si môžu dovoliť viac „vystrájať“. Naopak tlmené typy vyzerajú zvyčajne lepšie v jemnejších odtieňoch.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom