Ochrana prirodzenej ROVNOVÁHY

Beauty, nohavičky, žena, telo, intímne zdravie
Ochrana prirodzenej ROVNOVÁHY Thinkstock

DJ/PR  Aj o partie, ktoré nevystavujete svetu na obdiv, sa musíte správne starať. Prispejete tak nielen k celkovému príjemnému pocitu, ale zabránite i prípadným zdravotným komplikáciám.
Zaobstarajte si špeciálnu ženskú hygienu.

IDEÁLNA SYMBIÓZA
Rovnako ako iné časti tela majú i intímne partie svoju prirodzenú rovnováhu, inými slovami hodnotu pH, pri ktorej sa „dobrým“ baktériám darí a „zlé“ baktérie sú pod dohľadom. „V zdravej pošve dospelých žien je táto hodnota medzi 4 a 5. Tým je kyslejšia než pokožka, ktorá má mierne kyslé pH v hodnote 5,5“, vysvetľuje Dr. Rixa Dippe, z laboratórií Nivea. Táto prirodzená rovnováha prospieva „dobrým“ baktériám kyseliny mliečnej, a tak ste chránená pred infekciou. Ale ak je táto prirodzená rovnováha narušená, začínajú sa množiť „zlé“ baktérie. „To môže viesť k podráždeniu, svrbeniu, bolesti, nepríjemným pachom, neobvyklému výtoku, a infekciám ako je kandidóza a bakteriálna vaginóza“, varuje Dr. Rixa Dippe, z laboratórií Nivea.

Dobrá správa je, že prirodzenú rovnováhu intímnych partií môžete udržať mnohými spôsobmi. Tu nájdete 3 najdôležitejšie, ktoré vám zaručia pocit sviežosti a pohodlia po celý rok.

1.  Používajte mydlá so správnym pH

Objavte ešte šetrnejší spôsob starostlivosti o intímne partie. Rozdiel spoznáte hneď na prvý raz! Nové zloženie na starostlivosť o intímne partie nahradí vo vašej kúpeľni všetky predchádzajúce. Jemne čistí, ukľudní a zanechá ľahký, svieži pocit ešte dlho po umytí. A to najlepšie? Po stlačení pumpičky sa vytvorí príjemná pena, ktorá nielen čistí, ale zastúpi i gél na holenie intímnych partií!

Náš tip: Intímna umývacia pena Aqua Sensitive s protizápalovou termálnou vodou a panthenolom

Intímna umývacia pena Aqua Aloe s výťažkom z magnólie Nivea, 250 ml, 5,99 €

2.  Noste vhodnú bielizeň a nepreháňajte to s tesnými nohavičkami
K nepríjemným pocitom v intímnych partiách môže prispievať i nevhodné oblečenie a používanie parfumovaných pracích prostriedkov a aviváží.

·  Noste priedušnú bielizeň vyrobenú z materiálov, ako je hodváb či bavlna.

·  Ak máte sklony k infekciám, zvážte, či radšej zo šatníka nevykázať tango nohavičky. Ich posúvaním často dochádza k prenosu baktérií.

·  Vyhýbajte sa tesne priľnavým nohavičkám, pretože vytvárajú teplé a vlhké prostredie ideálne pre rozvoj infekcií.

·  V lete skráťte dobu, kedy nosíte mokré plavky.

Popri nevhodnej bielizni môže k infekciám a zápalom intímnych partií prispieť aj zlý jedálniček, užívanie niektorých liekov, ako sú napríklad antibiotiká, a v neposlednom rade psychický stres.

3.  Na cestu si pribaľte obrúsky na intímnu hygienu

A ako riešiť intímnu hygienu, keď ste na cestách? Praktickým riešením sú intímne obrúsky, ktorými sa môžeteosviežiť pokojne i niekoľkokrát denne. NIVEA ich ponúka v 2 variantoch MILD a FRESH, každý s inou prírodnou ošetrujúcou látkou. Zároveň vám neodporúčame na cestách používať na intímne partie inak populárne detské obrúsky, pretože nemajú

správne pH a ani neobsahujú kyselinu mliečnu dôležitú pre správnu bakteriálnu rovnováhu.

Náš tip: Obrúsky na intímnu hygienu Mild alebo Fresh, Nivea, 20 ks, 2,25 €

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom