Objavte prírodné afrodiziaká pre sexuálny apetít, ako je napríklad ženšen či ginkgo

Objavte prírodné afrodiziaká pre sexuálny apetít, ako je napríklad ženšen či ginkgo
Objavte prírodné afrodiziaká pre sexuálny apetít, ako je napríklad ženšen či ginkgo Foto: ilustračné, GettyImages

Legenda hovorí, že taliansky dobrodruh a možno najslávnejší milenec histórie, Casanova, zjedol vždy niekoľko ustríc predtým ako vyrazil na schôdzku so ženou.

Môžu naozaj niektoré potraviny a bylinky fungovať ako afrodiziaká na zvýšenie nálady alebo zvýšenie sexuálnej výkonnosti? Výskumy ukazujú, že to tak skutočne je. Afrodiziakálne účinky boli už po stáročia prisudzované mnohým potravinám i rastlinám, ktoré povzbudzujú sexuálny inštinkt, vyvolávajú pohlavnú túžbu a zvyšujú sexuálne potešenie. Niektoré prírodné afrodiziaká totiž môžu ovplyvňovať určité miesta v mozgu, prietok krvi v panvovej oblasti a pomáhať s produkciou pohlavných hormónov.

Na aké prírodné afrodiziaká sa zamerať v bylinkách?

Ginkgo

Na pamäť, pre duševnú rovnováhu a prekrvenie – s tým všetkým vie pomôcť Ginkgo – konkrétne extrakt z listov tohto posvätného stromu zvaného ginko dvojlaločný. Tento nádherný strom pôvodom z Číny a Japonska obsahuje širokú paletu biologicky aktívnych látok, ktoré prospievajú ľudskému telu. Jeho moc je v Ázii dokonca natoľko preslávená, že ho tamojší obyvatelia uctievajú. Jeho veľkým benefitom je, že zvyšuje prietok krvi do genitálií a zlepšuje sexuálne funkcie u mužov aj žien.

Ženšen

Posilní imunitu, zatočí s únavou, zbystrí myseľ, a ešte funguje ako afrodiziakum. Kórejský ženšen je celosvetovo cenený na liečbu problémov mužských sexuálnych dysfunkcií, zvyšovanie libida u mužov aj u žien, ale má ešte jednu výhodu navyše: dokáže u mužov jednoduchšie vyvolať a udržať erekciu. Podľa odborníkov však táto bylina znižuje stres, ktorý narúša sexuálny apetít.

Maca

Má dlhoročnú tradíciu už za doby Inkov, ktorí ju používali na dodanie sily pred bitkou, zvýšenie sexuálnej energie alebo pre bystrejšiu myseľ. Inkovia tiež verili, že práve mäsa je zdrojom mladosti a vitality. Jej tajomstvom je blokovanie tvorby stresového hormónu, čo znamená zníženie pocitu úzkosti a stresu, zlepšenie nálady a tým pádom aj zvýšenie sexuálnej túžby. V prípade, že sa snažíte o bábätko, maca podľa odborníkov podporuje zníženie neplodnosti prírodnou cestou, a to u mužov aj žien. Pravidelné užívanie tejto byliny, ktorá sa najčastejšie objavuje vo forme prášku, zvyšujete počet vajíčok aj spermií, bez ohrozenia hormonálnej rovnováhy.

Tribulus

Tribulus, názvom Kotvičník zemný, je superpostavina, ktorá má svoj pôvod v Číne a Japonsku. Práve tam sa najčastejšie používala ako afrodiziakum. Tribulus je tiež často označovaný ako tzv. „Rastlinný anabolický steroid“, ktorý zvyšuje a podporuje tvorbu spermií a ovplyvňuje hladinu mužských pohlavných hormónov. Zároveň táto bylina pôsobí aj ako silné diuretikum, ktoré podporuje vylučovanie moču, čo vedie k čisteniu obličiek, močového mechúra aj močovej trubice. Vyplavenie toxínov tak pomáha pri zápaloch močových ciest a pozitívne ovplyvňuje zdravie obličiek.

Zdroj: Wikipedia Commons, Everyday Health, zenysro.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom