Nová štúdia prezrádza, aká časť ženského tela je najkrajšia. Odpoveď vás prekvapí

žena

Existuje v skutočnosti ideál krásy? Krása je veľmi relatívny pojem. Každému sa páči niečo iné, každému sa páči niekto iný. Lenže ako zistiť, čo je na človeku vlastne najkrajšie? A ako vlastne zistiť, aká časť ženského tela je tá najkrajšia? To, čo je pekné, je uhol pohľadu. Ako už sme napísali, každému sa páči niečo iné.

Našťastie však existujú vedci, ktorí sa neboja preskúmať akúkoľvek záležitosť a tak sa pustili aj do otázky, ktorá znie takto. „Aká časť ženského tela je tá najkrajšia?“

V každej krajine je to trochu inak. U nás je ideálom krásy opálená pokožka alebo sú to dlhé nohy. Ľudia v Japonsku zase berú ako znak atraktivity bielu pokožku ako sneh. Ako sa hovorí, iný kraj, iný mrav. Skupina vedcov skúmala ideál krásy v Hongkongu a v Austrálii. A čo vlastne ľudia z týchto krajín považovali za najatraktívnejší ženský rys a najkrajšiu ženskú časť tela?

Často sa hovorilo, že najkrajšie sú na ženách dlhé nohy. Avšak štúdie vedcov, ktorej sa zúčastnilo naozaj veľa ľudí, potvrdzuje niečo iné. Respondenti mali hodnotiť krásu 96 žien. Každá žena bola iná a mala inú postavu. Nakoniec po hodnotení respondentov prišli vedci s výsledkom. S výsledkom, ktorý vás zaručene prekvapí.

Štúdia totiž tvrdí, že najkrajšou časťou ženského tela sú pekné ruky.

ruky

Opačné pohlavie analyzujeme na základe toho, či by bola daná osoba vhodným kandidátom, alebo kandidátkou na rozmnožovanie. Rovnaké pohlavie zase analyzujeme tak, či pre nás nemôže predstavovať hrozbu alebo konkurenciu. To je často napríklad dôvodom toho, prečo veľmi atraktívne ženy nemajú moc kamarátok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom