Nová Piaf? Charizmatická speváčka Barbara Pravi očarila na Eurovízii týmto vystúpením

Barbara Pravi

Silný charakter, nádherný hlas a štýl pripomínajúci Edith Piaf. Francúzska speváčka Barbara Pravi mala silné predpoklady zvíťaziť na 65. ročníku pesničkovej súťaže EUROVÍZIA, ktorá sa konala v holandskom Rotterdame. Nakoniec skončila druhá.

Dvadsaťosemročná francúzska speváčka Barbara Pravi, v ktorej sa mieša poľská, srbská a iránska krv, očarila nielen  Emmanuela Macrona, ale i širokú verejnosť. Mladá speváčka mala vďaka svojmu talentu silné predpoklady zvíťaziť na 65. ročníku pesničkovej súťaže EUROVÍZIA svojou piesňou „Voilà“. Nakoniec sa umiestnila na druhom mieste. Francúzom sa tak podarilo prvýkrát po tridsiatich rokoch získať pódiové umiestnenie v tejto súťaži.

Nedeľné finále súťaže Eurovízia 2021 sa konalo tento rok v holandskom Rotterdame a na prvom mieste skončila talianska glamrocková skupina Maneskin, ktorá súťažila so skladbou „Zitti e Buoni“.

Nepochádza z ulice

Barbara Pravi nepochádza z ulice, ako napríklad Piaf, ani zo znevýhodneného sociálneho prostredia. Vyrastala v harmonickej rodine. Otec je pedagóg a jej matka inšpektorka v školstve. No i tak má za sebou rušný život. Mladá speváčka podstúpila v sedemnástich rokoch potrat a má za sebou i vzťah s násilným priateľom. Pravi vystriedala viacero škôl a začala študovať právo, ktoré nedokončila. Päť rokov pracovala ako čašníčka, kým sa jej podarilo zažiariť v muzikáli Un été 44. Na svoje umiestnenie na druhom mieste táto talentovaná speváčka reagovala so slovami: „Už som vyhrala, ​​pretože som si nikdy nemyslela, že sa dostanem tak ďaleko.“

Tak trošku z inej planéty

Barbara Pravi je celkom odlišná od ostatných hviezd v šoubiznise. Nemá totiž televíziu, ani internet, nepije, nefajčí a obľubuje netradičnú hudbu. Počúva Chopina, Céline Dion alebo Britney Spears. Talentovaná speváčka každé ráno medituje a nezabudne poďakovať za všetko pozitívne, čo ju v živote stretlo.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom