NIKKA PERFECT SERVE Bratislava 2022 preveril schopnosti slovenských barmanov

NIKKA PERFECT SERVE Bratislava 2022 preveril schopnosti slovenských barmanov
Zdroj foto: SOIM s.r.o

V Bratislave sa 12. septembra 2022 uskutočnilo prestížne národné finále súťaže barmanov, ktorá sa v tomto roku organizuje len v 12 európskych krajinách, USA a Austrálii.

Unikátny koncept prekračujúci hranice štandardných súťaží barmanov, ktorého autorom a mentorom je svetoznámy a rešpektovaný odborník Stan Vadrna – Nikka Whisky Hospitality Advocate. Originálnym spôsobom využíva fenomén japonskej kultúry Ichi- go ichi-e (jedna šanca, jedno stretnutie) a upriamuje pozornosť na neopakovateľnosť každého okamihu v živote – v tomto prípade v práci barmana a jeho vzťahu ku každému hosťovi.

NIKKA PERFECT SERVE sa uskutočnila s pomocou importéra produktov spoločnosti Nikka na Slovensko – spoločnosti SOIM s.r.o., ktorej majiteľka a konateľka Zuzana Lovato Bodnárová zosobňuje hlavný princíp tohto konceptu. Poskytnúť klientovi najkvalitnejšiu službu a tovar v každom okamihu.

NIKKA PERFECT SERVE Bratislava 2022 preveril schopnosti slovenských barmanov
Miss Slovensko 2007 Veronika Vágnerová Zdroj foto : SOIM s.r.o

Nikka Perfect Serve je o dokonalej službe, ktorú klientovi barman poskytne od okamihu kedy vstúpi dverami do baru z vonkajšieho sveta až po moment keď tými istými dvermi svet baru opustí.
Všetko dôležité sa deje medzi týmto dvomi okamihmi. Služba. Pohostinnosť.
Barman musí byť pozorný a vedomý si prítomnosti, stavu mysle a chuti svojho hosťa. Len tak mu môže v danom okamihu poskytnúť najlepšiu službu a koktail šitý presne na mieru. Má len jedinú šancu na získanie spokojnosti a priazne hosťa.

Nikka Perfect Serve poskytuje príležitosť rozpoznať dôležitosť týchto schopností a ich neustáleho uplatňovania a zdokonaľovania v každodennej práci barmana. Nielen mixológia ale celý komplex detailov a „službičiek“, z ktorých sa skladá pohostinnosť.
Príprava nápoja je len jedným z kamienkov mozaiky zážitku, ktorý si hosť odnesie.

Nezvyčajnosť súťaže spočíva v tom, že porotcovia vystupujú ako náhodní hostia baru, pričom si všímajú a hodnotia správanie, prácu a komunikáciu barmana odkedy vstúpili do baru.

Úlohu hostí v koncepte tejto súťaže prevezmú skúsení porotcovia, renomovaní znalci barmanského umenia, ktorí každému účastníkovi zahrajú rôzne tipy hostí a preveria tak úroveň schopností každého súťažiaceho barmana.
Zuzane Lovato Bodnárovej sa podaril skutočne husársky kúsok – do poroty v bratislavskom národnom finále Nikka Whisky Perfect Serve získala barmanské špičky nielen v európskom ale aj vo svetovom meradle.

NIKKA PERFECT SERVE preveril barmanov
Stan Vadrna ( druhý zľava) – Nikka Whisky Hospitality Advocate a Zuzana Lovato Bodnárová – majiteľka a konateľka spoločnosti SOIM s.r.o. Zdroj foto : SOIM s.r.o

Posúďte sami:

Antonio Parlapiano
Vyrastal v Ríme v Taliansku, barmanstvu sa venuje od svojich 16 rokov.
Je spolumajiteľom legendárneho baru Jerry Thomas Speakeasy, ikony medzinárodnej barmanskej scény. Päť rokov po sebe bol tento bar v zozname Top 50 world’s best bars.
Antonio sa intenzívne venuje vzdelávaniu barmanov v rámci kurzov a seminárov hlavne v Taliansku, kde inšpiruje a vychováva novú generáciu barmanov.

Maroš Dzurus
Jeden z hlavných predstaviteľov a spolutvorcov nórskej barmanskej školy
Hlavný barman v bare Himkok v Oslo, ktorý posledné 3 roky získal titul najlepší bar v Nórsku. O vynikajúcej úrovni Maroša a jeho baru hovorí aj pozícia v rebríčku najlepších barov na svete, kde obsadil 19. miesto.
Neúnavne tvorí a šíri dobré meno barmanstva a prispieva k revolúcii modernej mixológie a jej trendov.
Organizuje mnohé semináre a kurzy mixológie.

Zoltán Nagy
Skúsený barman, lektor a mentor, ktorý sa o svoje znalosti, zručnosti a skúsenosti delil aj v prestížnej barmanskej škole LAB- London Academy of Bartenders.
Tréningy, prednášky a činnosť porotcu vykonáva na prestížnych barmanských súťažiach v zahraničí – Viedeň, Londýn, Madrid, Barcelona, Paríž, Rím, Riga, Mexiko, Praha, Amsterdam a v mnohých ďalších mestách.
V roku 2008 založil so svojou obchodnou partnerkou Boutiq Bar, čím začal koktailovú revolúciu v Maďarsku. Početnými aktivitami v barmanstve vrátane kurzov a masterclass, prístupom a výsledkami je skutočným tvorcom trendov v mixológii nielen v Maďarsku.

NIKKA PERFECT SERVE Bratislava 2022 preveril schopnosti a zručnosti nasledovných barmanov:

1 Samantha Pracharová, Bubbles Pontón, Bratislava
2 Tomas Ondrejak, Antique American Bar, Bratislava
3 Marek Brižek, Spin Cocktail Bar, Bratislava
4 Noro Rund, Záhir, Nitra
5 Adam Kadlec, Antique American Bar, Bratislava
6 Filip Kováč, Mirror Bar, Bratislava
7 Richard Fialka, The Grapes, Košice
8 Evica Domonji, Mirror Cocktail Bar
9 Jakub Gajdošík, Nox, Bratislava

Početné publikum s napätím sledovalo výkony všetkých súťažiacich, ktorí sa aj medzi sebou sympaticky a férovo povzbudzovali.

Vo výbornej atmosfére náročného popoludnia si víťazstvo zaslúžene odniesla Samantha Pracharová z Bubbles Pontón Bratislava a bude Slovensko reprezentovať na svetovom finále v Neapole v novembri 2022. Cenou pre víťaza je cesta do Japonska.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom