Veľmi zaujímavý článok, ktorý vám toho určite veľa povie. Klamať sa nemá. To nás učia naši rodičia už od útleho detstva. Napriek tomu sa odvážime tvrdiť, že na svete neexistuje človek, ktorý by aspoň raz v živote nepovedal lož. Začnite napríklad sami pri sebe.
Jednoduché veci ako spoznať lož
Ak už to bolo pre akúkoľvek dobrú vec, stalo sa to všetkým. Sú medzi nami ale aj takí, z ktorých lži len tak lietajú. Či už to robia preto, aby boli zaujímaví, alebo ich to jednoducho baví, nevieme. Takáto lož sa dá ale dobre poznať. Tento článok vám prezradí niekoľko jednoduchých trikov, ktoré keď sa naučíte, okamžite každého prekuknete.
Podávanie ruky
To ako podávate ruku druhému človeku, o vás prezradí mnoho. Tento spoločensky uznávaný pozdrav vám však pomôže zistiť i to, ako vás vníma druhý človek a tiež či existujú predpoklady k tomu, aby vám klamal. Pokiaľ je podávanie ruky doprevádzané pohybom hore a dole, ste seberovnými priateľmi či partnermi. Pokiaľ druhý človek otočí vašu dlaň smerom hore alebo vám stisne ruku príliš silno, pokladá vás za menejcenného ako je on sám. Pokiaľ otáča svoju dlaň smerom hore , pokladá vás za silného jedinca.
Gestá
Pozorne sledujte človeka s ktorým komunikujete. Pokiaľ robí svojimi rukami neprimerane dosť gest, pravdepodobne je nervózny, čo môže znamenať to ,že vám klame. Prirodzené gestá sú v poriadku. Sú totiž výsledkom chemických reakcií v ľudskom tele, ktoré môžu znamenať , že človek hovorí klamstvá. Rovnako sa zamerajte na to , ako často sa človek dotýka svojej tváre. Príliš mnoho dotykov znamená klamstvo. Pre zaujímavosť, bývalý prezident Bill Clinton sa pri výpovedi o škandále s Monikou Lewinskou dotkol svojej tváre až 88 krát.
- Ruky v bok znamenajú hnev ale i úprimnosť
- Prekrížené ruky nepoctivosť, nesúhlas
- Nadmerné používanie rúk označuje veľmi dobrého klamára
- Držanie sa za bradu je veľmi dobrým znakom . Vyjadruje záujem a úprimnosť. Tu sa nemáte čoho obávať.
Oči
Oči vám prezradia omnoho viac ako si myslíte. Sú priamo prepojené s mozgom a teda vyjadrujú to, čo sa nám tam vo vnútri hlavy vlastne deje.Prepojenie medzi mozgom a očami dokázali i vedci zaoberajúci sa neurolingvistickým chovaním. Tu je niekoľko typov.
Pohľad hore a dole
- Pohľad hore a dole :človek premýšľa o tom, čo niekedy videl
- Pohľad do strany: človek premýšľa čo počul z druhej ruky
- Pohľad dolu a do strany: človek hovorí sám so sebou a tuho premýšľa čo nahlas povedať
- Pohľad hore a doprava: človek premýšľa , vymýšľa klamstvo , ktoré by mohol povedať, rovnako je to pri pohľade doprava