Neuveríte, akú záľubu má exminister financií

Vernisáž exministra financií
Foto: Miriam Šramová

Ladislav Kamenický svojou výtvarnou tvorbou vyrazil dych viacerým návštevníkom jeho vernisáže na Bratislavskom hrade. Mnohí totiž netušili, že jeho veľkou vášňou je maľovanie. A tí, ktorí to vedeli boli zas milo prekvapení farebnosťou, kompozíciou a optimizmom, ktoré charakterizujú jeho tvorbu.

Ako sám exminister povedal, inšpiráciou sú mu každodenné zážitky, cestovanie, ľudia okolo neho, život. Ako by charakterizoval svoje diela? „Namaľoval som si svoj život. Vystavených je cca 60 obrazov, ktoré tvoria 2/3 celkovej mojej tvorby,“ dodal. Maľuje hocikedy aj celú noc. „Namaľovať jeden obraz mi trvá dni až týždne. Napríklad Štefánika som maľoval tri týždne.

Ex minister Kamenický: Maľoval som môj život

Ako zhodnotil tvorbu Ladislava Kamenického jeho stranícky šéf Róbert Fico?

Ladislav Kamenický zväčnil aj svojho straníckeho šéfa Róberta Fica
Ladislav Kamenický zväčnil aj svojho straníckeho šéfa Róberta Fica, foto Miriam Šramová

Laca som vždy vnímal ako technokrata, ekonóma. Prekvapilo ma, že maľuje. Je to jeho život. Maľovanie je pre neho rituál, hocikedy maľuje celú noc, zapáli si k tomu cigáru. Páčia sa mi hlavne jeho moderné diela. Je to veľký prínos do súčasnej slovenskej moderny.

Súčasťou vernisáže bol aj krst nového CD poslanca NR SR Dušana Jariabka.

VÝSTAVA OBRAZOV LADISLAVA KAMENICKÉHO SA KONÁ V TÝCHTO DŇOCH NA BRATISLAVSKOM HRADE V GALÉRII NA ZÁPADNEJ TERASE OD TEJTO SOBOTY 19.6.2021 DO STREDY 30.6.2021. OTVORENÉ JE KAŽDÝ DEŇ (AJ CEZ VÍKEND) OD 10-16 HODINY. VSTUP JE VOĽNÝ.

Foto: Text a foto: Mimi Šramová

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom