Neodolateľné letné líčenie, ktoré odolá slnku, teplu, aj vodnému živlu

Líčenie a make-up na leto
Líčenie a make-up na leto. Foto: Notino

BRATISLAVA 3. septembra (DámskaJazda.sk) – Milujete krásne líčenie a nechcete sa ho vzdať ani v horúcom letnom počasí? Bojíte sa, že make-up sa roztečie a nebude pekne vyzerať? Žiaden strach, máme pre vás zopár skvelých tipov, ako tomu predísť a zostať krásne nalíčená aj v letnej spare či na kúpalisku.

Leto praje zážitkom

S pribúdajúcimi slnečnými lúčmi a rastúcimi teplotami nás to ťahá viac von. Lákadlom sú nielen športové aktivity ako behanie, korčuľovanie, plávanie či bicyklovanie. V tomto krásnom období si užívame aj grilovačky, výlety i kúpanie na kúpaliskách či na jazerách. Mnoho žien si leto bez líčenia nevie predstaviť, no typické letné aktivitu mu príliš neprajú. Netreba sa báť, môže prežiť horúčavy, vodu i priame slnko.

Štetce na make-up a púder
Štetce na make-up a púder. Foto: Notino

Bez chybičky celý deň

V horúcom letnom počasí sa bežný make-up obyčajne roztečie. Čím viac sa potíme, tým menej vydrží a naše líčenie sa postupne mení na grotesknú masku. Možností, ako túto situáciu zvládnuť, je niekoľko. Prvou je vodeodolný make-up. Dokáže vydržať pri športovaní, vo vlhkom prostredí i priamo vo vode. Je odolný voči oteru, potu, zakryje nedokonalosti a zjednotí tón pleti. Pre svoje vlastnosti je veľmi obľúbený aj u neviest v ich svadobný deň.

Treba sa ale držať hesla menej je niekedy viac. Hrubé vrstvy make-upu budú viac na škodu ako na úžitok a pleť bude zbytočne zaťažená. Na tenkú vrstvičku make-upu postačí naniesť iba trocha púdru na zmatnenie a zafixovanie líčenia. Ak hľadáte niečo ľahšie ako make-up, BB krémy sú na leto ako stvorené.

Vodeodolný make-up na leto
Vodeodolný make-up na leto. Foto: Notino

Letné nevyhnutnosti

Pravdou je, že vodeodolné líčidlá sa trochu ťažšie odličujú, no prežijú omnoho dlhšie. Kúpalisko i slzy radosti prežije aj vodeodolná riasenka. Znesie aj horúčavy a jej výhodou je, že sa neotláča a líčenie je tak omnoho krajšie a vydrží dňom i nocou. Očné tiene je vhodnejšie voliť práškové. Krémové tiene alebo lícenky sa v horúcom počasí ľahko roztečú.

Na zvýraznenie pier sú dobré dlhotrvácne rúže, ktoré sa najlepšie nanášajú na kontúrovaciu ceruzku. Tá zabráni rozmazávaniu aj zvýrazneniu jemných vrások. Leto je pre vaše líčenie zaťažkávacou skúškou, ale s našimi tipmi zažiarite všade, kde sa objavíte.

Inzercia

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom