Negatívne účinky antibiotík dokážu zmierniť bylinky

Bylinky a antibiotiká

Antibiotiká sú dôležité v boji s chorobami, ktoré spôsobujú „zlé“ baktérie (Stafylokoky, Streptokoky ai.) Avšak je potrebné si uvedomiť, že antibiotiká si nevyberajú a zabíjajú všetky baktérie v tele, najmä tie, ktoré sa nachádzajú v tráviacom trakte. Preto je potrebné tieto „dobré“ baktérie podporiť.

A to často dokážete bylinkami

Bylinky a antibiotiká
https://www.gettyimages.com

Živý biely jogurt

Najlepším spôsobom, ako podporiť črevnú mikroflóru , je kúpiť si (ak máte jogurtovač, tak aj vyrobiť si) živý biely jogurt. Musí však ísť o naozaj živý jogurt bez akejkoľvek príchute, sladidiel a farbív. Taký jogurt, ktorý zjete raz denne pri braní antibiotík, urobí svoje a nahradí aj drahé probiotiká.

Kvasená kapusta

Rovnakú službu vám urobí kvasená kapusta. Kvasenú kapustu si naordinujte aspoň raz denne jednu polievkovú lyžicu.

Tibetská huba

Tibetská kefírová huba je tiež vhodným probiotikom. Stačí si nakúpiť tibetské hubky, jednu polievkovú lyžicu hubiek zalejeme 250 ml studeného mlieka a necháme cez noc stáť. Druhý deň zamiešame, precedíme a pijeme každý deň v priebehu antibiotickej liečby. Huby môžete zaliať opakovane a celý postup zopakujeme. Občas je potrebné hubky prepláchnuť studenou vodou.

Echinacea

Liečbu antibiotikami a probiotikami môžete podporiť užívaním echinacey purpurovej – lepšia je tinktúra ako čaj , tá totiž podporuje imunitu organizmu všeobecne. Užívajte 2x denne 10 kvapiek.

Rakytník

Rakytník najmä vo forme sirupu môže podporiť úspech vašej liečby bez závažných vedľajších účinkov. Jednu čajovú lyžičku rakytníkového sirupu užívajte ráno a večer.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom