Nechcete botox? Vrások Vás zbavia aj iné metódy

Nechcete botox? Vrások Vás zbavia aj iné metódy
Nechcete botox? Vrások Vás zbavia aj iné metódy Shutterstock

Botox aplikovaný skúseným lekárom je skvelý na odstránenie jemných mimických vrások či nadmerného potenia. Vďaka botoxu dosiahnete rýchlo a takmer bezbolestne vypnutú pokožky na čele a okolo očí najmenej na 4 až 5 mesiacov.

Vo veku 30 až 50 rokov botox pôsobí aj ako prevencia vzniku vrások. Napriek tomu ho rad klientov odmieta a preferuje iné metódy. K najobľúbenejším patrí omladenie kyselinou hyalurónovou, vlastnou krvnou plazmou a lasermi. Všetky si dnes predstavíme.

Kozmetický hit – kyselina hyaluronová

Kyselina hyalurónová je telu prirodzená látka, ktorá sa v estetickej medicíne využíva niekoľkými spôsobmi. Žiadané je najmä vyplnenie hlbokých vrások a rýh zvnútra, predovšetkým nosoústnych vrások a vrások nad koreňom nosa. Týmto spôsobom možno zväčšiť pery aj bod G, vytvarovať lícne kosti či bradu. Jedna injekcia kyseliny hyalurónovej (Princess volume) stojí približne 210 € a účinok pretrvá 9 mesiacov.

Redší typ kyseliny hyalurónovej obohatenej o vitamíny, minerály, peptidy a ďalšie látky sa využíva pri mezoterapii. Za jednu injekciu (Aquashine) zaplatíte približne 105 € a dočkáte sa niekoľkomesačného efektu.

Príjemný, asi polhodinový zákrok bez injekcií je technológia vysokého tlaku SEYO TDA. S kyselinou hyalurónovou sa do pokožky zároveň dostanú vitamíny a minerály. Jedno ošetrenie stojí necelých 80 € a v SR a ČR je zatiaľ dostupné len na pražskej Brandeis Clinic. V prvom mesiaci lekári odporúčajú 8 ošetrení a ďalšie najmenej raz za mesiac.

Kyselina hyalurónová sa využíva aj ako doplnok stravy (napríklad v prípravku Diamond kolagén). Dlhodobo zlepšuje kvalitu pokožky, vlasov, nechtov i kĺbov, ale efekt omladenia je oproti predošlým metódam malý.

Čo dokáže vlastná krvná plazma

Omladiť pleť tváre, krku a dekoltu na rad mesiacov možno aj vlastnou krvnou plazmou. Dobrý výsledok plazmaliftingu však podmieňuje dostatok krvných doštičiek v plazme, teda kvalita technológie na separáciu plazmy od červených krviniek. Zaistí to centrifúga (asi 5 tisíc krvných doštičiek na 1 liter krvi), prístroj RegenPlazma (150 miliárd doštičiek na 1 liter krvi) alebo Angel (získa sa ešte 15 × viac doštičiek než u RegenPlazmy).

Klinika plastickej chirurgie a estetickej stomatológie Brandeis Clinic v Prahe disponuje prístrojmi RegenPlazma (cena jedného ošetrenia je necelých 230 €) aj Angel (cena jedného ošetrenia je 500 €). Pre ideálne výsledky treba zákrok podstúpiť každoročne.

Efekt laserového ošetrenia vrások pretrvá 3 až 5 rokov

Viditeľné stopy starnutia Vám pomôžu odstrániť aj silné ablačné lasery, ktoré naraz vyhladia až 50% vrások (cena 380 € až 580 € za zákrok). Najmenej týždeň je však nutné počítať s mokvaním a začervenanou pokožkou. Jemnejší je neablační laser, ktorý však na prvýkrát odstráni len 15% vrások, preto je treba viac ošetrení (cena od 150 € do 390 € za jedno). Mierne začervenanie pleti zmizne do 24 hodín. Iste Vás poteší, že efekt laserového ošetrenia vrások pretrvá 3 až 5 rokov.

Na záver dôležité upozornenie. Či už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek metódu omladenia, zverte sa iba špecializovanej klinike s dôkladne preškolenými lekármi, nikdy nie kozmetickému salónu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom