Najnovší výskum: Tieto zelené listy pomôžu pri liečbe 5 typov rakoviny, vrátane rakoviny vaječníkov, pečene a pľúc!

Najnovší výskum: Tieto zelené listy pomôžu pri liečbe 5 typov rakoviny, vrátane rakoviny vaječníkov, pečene a pľúc!
Najnovší výskum: Tieto zelené listy pomôžu pri liečbe 5 typov rakoviny, vrátane rakoviny vaječníkov, pečene a pľúc! Thinkstock

Pravdepodobne ste o tejto rastline nikdy nepočuli, ale to čo dokáže, je priam zázračné! Podľa najnovších výskumov obsahuje najväčšie množstvo vitamínov a minerálov na svete.

Moringa alebo tiež „zázračný strom“ rastie v Indii. Už po tisíce rokov sa guľaté listy tejto rastliny používajú na liečbu mnohých ochorení. Skrýva v sebe totiž ohromnú zásobáreň vitamínov a minerálov. Dokonca najnovšie výskumy tvrdia, že má najväčšie množstvo prospešných látok na svete a dokáže liečiť až 300 ochorení.

V listoch Moringy nájdete vitamíny A, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12. C,D, E a K.  Tiež draslík, vápnik, bielkoviny, 46 antioxidantov, vysoký podiel cenných mastných kyselín Omega -3, -6, -9. a 26 protizápalových látok, čo z tejto zelenej rastliny robí úžasný antioxidant.  Taktiež má najväčší obsah zázraku menom Zeatín a Salvestrol, preto je Moringa považovaná za rastlinu s mocnými protirakovinovými a protinádorovými vlastnosťami.

Napriek tomu, že Moringa sa objavila na trhu len v posledných rokoch, jej moc sa používala v tradičnej medicíne dlho predtým. V súčasnej dobe sa pestuje okrem Indie aj v Strednej Amerike, Afrike a Karibiku.

Pre porovnanie 100 gramov prášku z listov Moringy obsahuje:

10 krát viac vitamínu A ako mrkva;

25 krát viac železa ako špenát;

9 krát viac bielkovín ako jogurt;

17 krát viac vápnika ako mlieko;

15 krát viac draslíka ako banány;

12 krát viac vitamínu C ako citróny.

Podľa nedávnej štúdie, ak užívate denne po dobu troch mesiacov 7 gramov prášku z listov Moringy, znížite si tak hladinu krvného cukru o 13,5%.

Táto magická rastlina je vynikajúca pre náš tráviaci systém. Navyše, v listoch nájdete i vysoký obsah vlákniny, ktorá sa postará o odstránenie nadmerného množstva odpadu v čreve.

Táto rastlina tiež reguluje funkciu štítnej žľazy, a to aj v prípade, že je hyperaktívna.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom