Najjednoduchší a najrýchlejší mejkap

Krásna žena aplikuje mejkap
Najjednoduchší a najrýchlejší mejkap Thinkstock

Chcete sa líčiť, ale neviete chytiť ani štetec do ruky? Keď si máte vybrať v obchode rúž alebo očný tieň, chytá vás panika? Poradíme vám najľahšie a zároveň veľmi rýchle rafinované triky pre každú. Nemáte šancu niečo pokaziť.

Základom šikovného každodenného ranného mejkapu do práce je osvojenie si pár trikov, ktoré vám uľahčia život. Dokážete sa tak nalíčiť za päť minút a hlavne, aj tie ženy, pre ktoré je líčenie katastrofou, si prídu ľahko na svoje.

Najjednoduchší a najrýchlejší mejkap

BB krém ako náhrada mejkapu

BB krém namiesto mejkapu je vhodný práve pre jednoduchosť nanášania a pre ľahkosť nájdenia vhodného odtieňu. Keďže BB krém je v podstate výživný krém pre tvár s kvapkou farbiva, jeho krycia schopnosť je menšia, preto jednoducho docielite prirodzený odtieň. Vytónujete pleť krúživými pohybmi, akoby ste si aplikovali na tvár denný krém alebo masku.

Najjednoduchší a najrýchlejší mejkap

Lícenka

Lícnu farbu v jemnom ružovkastom, marhuľovom alebo zlatistom odtieni aplikujte štetcom od spánku smerom k najvyššiemu bodu líčka dostratena. Tento ťah dokážete urobiť za pár sekúnd.

Zmyselný pohľad? Stačí jeden očný tieň!

Očný tieň si vyberte bledý a perleťový

Tmavý očný tieň by ste mali v zásade používať štetcom alebo aplikátorom, pretože jeho prepracovanie je viditeľné a akákoľvek chybička je skôr badateľná. Avšak svetlý očný tieň môžete nanášať aj prstom, pretože neplynulé prechody nie sú viditeľné skoro vôbec. Siahnite po béžovom, ružovom, marhuľovom alebo perlovo bielom tieni. Pokiaľ zvolíte perleť, oko krásne aj rozžiari. Jemne siahnite prstom do očného tieňa a rozotrite ho bruškom prsta po celom pohyblivom viečku. Stačí doplniť o maskaru a výsledok je žiarivý a svieži.

Tieň na obočie

Namiesto ceruzky použite na obočie tieň svetlo až stredne hnedej farby. Jeho línie sú menej jasné ako po použití ceruzky, preto sa nemusíte báť, že by ste sa netrafili. Skrátka jemne prejdite šikmým štetcom tieňom po obočí pre dôraz.

Lesk na pery

Pokiaľ nerada používate rúž, lebo sa vám zdá jeho nanášanie pracné, alebo si len neviete vybrať farbu, siahnite pol menej náročnom lesku, ktorého aplikácia je mimoriadne jednoduchá. Obsahuje aplikátor, ktorý veľmi rýchlo nanesie farbu na vaše pery.

Zásada, ktorá vám uľahčí výber

Ak si neviete vybrať farbu očných tieňov, líčok, či lesku, vždy siahajte po neutrálnych zemitých farbách. Na perách neuškodí žiadnej žene jemne ružová, lososová, telovohnedá, či marhuľová. Očné tiene vo farbách zeme, bledulinké ružové, marhuľové, prípadne s odleskami dozlatista či strieborna.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom