Muž, ktorému sa radšej vyhnite, kým je čas! Sledujte tieto poznávacie znamenia

Muž, ktorému sa radšej vyhnite, kým je čas! Sledujte tieto poznávacie znamenia
Muž, ktorému sa radšej vyhnite, kým je čas! Sledujte tieto poznávacie znamenia Foto: ilustračné, GettyImages

Chcete nájsť muža, ktorý by stál za to, aby ste s ním nadviazali vážny vzťah? Našli sme pre vás článok, v ktorom je uvedených desať príkladov muža, ktorý nie je vášho záujmu hoden a pred ktorým by ste radšej mali včas vziať nohy na ramená. Aj keď ste odhodlaná byť ústretová, aj keď ste úprimne presvedčená, že tolerancia je jedným zo základov vzťahu. Niektorí muži za to skrátka nestoja a vaše citové angažmán by pre vás mohlo skončiť veľmi nedobre.

Muž, ktorému sa radšej vyhnite, kým je čas – 10 poznávacích znamení:

1. Blahosklonný povýšenec

Zvysoka, dôverne a nenútene jedná s vami aj s inými ľuďmi. Akoby vám preukazoval milosť. Niečo podobné nesmiete strpieť ani v náznaku. Ohradiť sa musíte okamžite a veľmi tvrdo. Pokiaľ je to jeho bežný spôsob správania, pošlite ho do čerta, pretože nestojí za to, aj keby sa vydržal nejakú dobu pretvarovať. Čo je, po pravde povedané, najčastejší prípad.

Ukazuje to jeho pravý vzťah k ženám, ktorých si neváži, iba ich využíva. V budúcnosti by sa bezpochyby správal ešte ďaleko horšie. Predstierať zdvorilosť takýto typ dlho nevydrží.

2. Muž, čo neprejavuje emócie

Tento typ bohužiaľ nie je na rozpoznanie hneď. Často najprv pôsobí príťažlivo svojou pevnosťou, zásadovosťou. Býva to muž úspešný a nekompromisný. Napriek tomu však pomerne skoro môžete vycítiť, že v osobnej rovine mu čosi chýba. Nie je to len nedostatok záujmu o vašu osobu, je to priam ľahostajnosť k tomu, čím žijete, k vašim citom, starostiam či záujmom. Podobne sa prejavuje aj voči iným ľuďom a je ochotný drsne zhadzovať vás aj ich a surovo si uťahovať z toho, čo je pre iné záležitosti nanajvýš citlivou a dôležitou. Pokiaľ sa ozvete, reaguje väčšinou podráždeným poukazom na to, že nerozumiete srande. Nerozvíjajte vzťah, bol by zraňujúci a jeho vyhliadky pre vás by boli iba chmúrne.

3. Precitlivený, nerozhodný a nevyzretý jedinec

Tento typ síce city oplýva, ale sú akési nevyrovnané, väčšinou na vás doslova visí as rolou muža, ktorý má byť oporou či dokonca hlavou rodiny, si vôbec nevie rady. Hľadá skôr mamičku, ktorá sa o neho postará, bude naňho dobrá, všetko za neho rozhodne, zariadi a poradí mu, ako si počínať v zložitej situácii. Pokiaľ vám nevadí byť k svojej ženskej úlohe ešte všetkým, čím má vo vzťahu, poťažmo v rodine byť muž, potom utekať nemusíte. Ale verte, že sa vám to čoskoro prajú. A ak prídu ťažké životné skúšky, tento muž vás najskôr nepodrží. Nevie to. Ak narazíte pri svojom hľadaní naň, ticho sa vytraťte.

4. Očarujúce romantik a dobrodruh

Opäť prípad muža, ktorý skraja dokáže upútať a pôsobiť príťažlivo. Ako by nie, má v rukáve zakaždým novú zábavu, vie sa smiať, nebojí sa bláznivých výstrelkov, nič si nerobí z autorít a nejaký pevný životný plán mu nič nehovorí. Keď ho to napadne, rozbehne sa do sveta a za dva dni vám zavolá z druhého konca sveta. Je okolo neho stále živo, všetko je v pohybe, nič nie je nuda, všetko sa stále mení… až to môže byť únavné.

Často sú to muži, ktorí jednoducho uviazli v sieťach svojej ranej mladosti a chcú v nich zostať. Nemôžete od nich čakať zrelé chlapské konanie, nejaký pevný, zásadový prístup k životu. Vlastne nikdy neviete, čo od nich čakať môžete. Chcú sa baviť a vedia to veľmi dobre. Ale nič viac. Spoliehať sa na ne sa nevypláca.

5. Lakomec

Žijeme v modernej dobe, ani tá však nie je jednoducho podobných zjavov. Lakomosť je niekedy dobre rozpoznateľná hneď v začiatkoch. Existujú dokonca muži, ktorí vám na prvom stretnutí zo všetkého najskôr oznámia, že u seba bohužiaľ majú iba päťdesiat korún.

Sú však aj takí, ktorí v štádiu získavania a zbližovania sú ochotní investovať. Nosia vám kvety, pozývajú vás do reštaurácie, častujú vás drobnými aj väčšími darčekmi. Akonáhle sa dohovoríte na spoločnom živote, nestačíte sa čudovať. Presne spočítajú, koľko budete do domácnosti platiť vy a koľko oni – pol na pol samozrejme, aj keď ste napríklad práve na materskej. Neostýchajú sa vám zdôrazniť, že vy aj s dieťaťom žijete na ich účet. Ustavične sa zaoberajú svojim kontom, počítajú každú vydanú korunu, peniaze vám prideľujú iba na základe ich presného vyúčtovania. Život s takým človekom je peklo, nech už je za jeho úchylkou čokoľvek. Žiadny vzťah nenadväzujte. Utekajte, kým je čas.

6. Žiarlivec

Žiarlivosť vám môže zo života s tým, kto je jej posadnutý, urobiť úplné, bezvýchodiskové a bezodné peklo. Spozornite pri pravidelnom podrobnom vypytovaní aký ste mali deň, s kým ste kde boli, s kým hovorili. To nie je záujem o vás, ale majetnícka túžba mať vás len pre seba a zabrániť vám v styku s inými ľuďmi. Bude vás vodiť do práce aj z práce, aby vás mal pod dohľadom, bude vám kontrolovať telefón a poštu, hrabať sa vám v kabelke a obmedzovať vaše styky s kamarátkami.

Nič na svete žiarlivcov nepresvedčí, že na žiarlenie nemá dôvod. Naopak ho to len utvrdí, že maskujete iný vzťah alebo aspoň túžbu po ňom. Rovnako ako milovníkovi alkoholu mu nesmiete veriť, že sa zmení.

Dôvody chorobnej žiarlivosti bývajú ukryté hlboko. Preto buďte rada, že partnera zatiaľ len hľadáte a neviažte sa s niekým podobným. Ak chcete prežiť šťastný život, preč od neho čo najskôr.

7. Milovník sexu

Nemusí to byť nejaký hrubián zo štvrtej cenovej skupiny. Môže byť očarujúce, šarmantné, prejavovať sa ako dokonalý gentleman. Avšak vlastne od začiatku má iba záujem príjemne sa pobaviť v horizontálnej polohe. U vás, alebo u neho? Alebo snáď v aute? Aj v tej posteli môže byť viac ako príjemný a dokonalý milenec. A tým to aj končí. Môžete sa zobrať a odísť, môžete vydržať do rána, ale nečakajte, že z toho bude niečo viac, než prípadné zavolanie za týždeň či dva, či by ste náhodou nemali čas… U vás, alebo u neho?

Nemôžete sa na neho hnevať. Nič vám nesľuboval. Ak ste sa zamilovali, máte smolu. Pokiaľ vám zostalo aspoň päť percent triezveho uvažovania, nechajte ho včas byť.

8. Obeť zradných kamarátov, tupých šéfov, podrazákov, bývaliek, rodičov atď.

Ani táto obohraná pesnička nie je zas taká vzácna. Na ľútosť to hrá veľa mužov. Ak im skočíte na reči o momentálnej ťažkej situácii, ktorú rozhodne nezavinili, tým horšie pre vás.

Ak hneď počíta, že bude bývať u vás, je to viac ako varovný signál. Ak ho snáď naozaj ľutujete, dajte si dobrý pozor, aby ste potom neľutovali svoje unáhlené rozhodnutie. Predvedie vám dokonalý postup ako sa votrieť do priazne a vyvolať najlepší dojem: ochotne uprace, opraví kohútik, vynesie smeti, pripraví niečo dobré. To potrvá do doby, kedy mu dovolíte priniesť si k vám svoje veci. Kedy mu prvýkrát kvôli protekcii tesne unikne skvelé miesto. Kedy mu vyfúknu nejaký fantastický projekt. Kedy ho podrazí kamarát a neprijme ho do svojej firmy. Kedy… konečne pochopíte, že snažiť sa a pracovať nechce a nebude. Potom príde plač a škrípanie zubov. Žiadny vzťah nenaväzujte, rýchlo zaraďte spiatočku.

9. Sebastredný narcis

Často býva na začiatku ctižiadosťou prekypujúca a príliš náročná matka. Jej synček musí byť naj. Vo všetkom prvé, všade najlepšie.

Vy potom narazíte na muža, ktorý skutočne môže byť veľmi úspešný a príťažlivý. Každý ho obdivuje. Ale najviac sa obdivuje on sám. Nikto mu nemôže byť rovný, je predsa najlepšie. Preto predpokladá, že sa podľa toho bude správať aj jeho partnerka: vzhliadať k nemu, koriť sa mu, zabezpečovať činnosti, ktoré nie sú hodné dotyku jeho vznešenej mysle alebo dokonca nedaj bože ruky. Nepraje si byť vyrušovaný vo svojom vznešenom konaní, nech už tým myslí čokoľvek. Všedný život ho obťažuje až uráža.

Nemyslite si však, že keď prídu zlé časy, bude tento vypínavý hrdina vašou oporou. Zloží sa zo všetkých najskôr. Vnútri tej skvelej šupky býva totiž celkom maličký a slabý. Vyhnite sa mu, kým je čas.

10. Alkohol

Pokiaľ postrehnete najmenší náznak náklonnosti k alkoholu, známosť ukončite. Neutešujte sa, že sa vždy opil pri nejakej pochopiteľnej príležitosti. Neverte jeho uisťovaniu, že to bola výnimka. Neverte presviedčaniu, že to obmedzí. Neverte mu ani „dobrý deň“. Ak ste snáď k nemu cítili letmý náznak čohosi viac, rozhodne to potlačte. A buďte vďačná osudu, že ste s ním nezačali žiť.

Zdroj: www.adaline.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom