Môj manžel zomieral a ja som urobila niečo strašné. Podviedla som ho s niekým iným a on?

smútok

Keď stanovili diagnózu, hovorila som si, že toto je začiatok konca. Skutočný začiatok konca mal však ešte len prísť. Stretli sme sa v kaviarni a obaja sme boli čerstvo rozptýlení.

Dali sme sa dokopy, vzali sa a na prvej dovolenke sme splodili syna. Keď mal Šimonko šesť rokov, manžel sa začal sťažovať na rôzne neduhy. A jedného dňa, keď sme boli na ihrisku, mi oznámil, že má rakovinu a nedávajú mu veľké šance. Všetko sa mi rozmazalo pred očami. Cítila som sa ako vo filme. Nemohla som uveriť, že sa to deje práve nám. Prečo?

Večer som si prečítala všetko o jeho diagnóze, začali sme hľadať aj alternatívne spôsoby liečby, konzultovali možnosti s lekármi. Ale rakovina bola v štádiu, kedy sa veľa nedalo urobiť. Martinov stav sa rýchlo zhoršoval. Jedného večera mi povedal, že by som mala začať uvažovať nad iným chlapom, ktorý mi pomôže po jeho smrti. A mala by som sa začať obzerať po niekom inom hneď. Nechápala som, čo mi hovorí. Martin mal už všetko premyslené, ukázal mi celkom slušnú poistku, ktorú si dlhodobo platil, vysvetlil mi, ako prežijeme so synom, keď tu nebude. V niečom to bolo hrozné, v niečom ma to aj upokojilo.

Okrem lekárskych procedúr sme zašli za liečiteľom. Manžel bol racionálny typ a nechcel tam ísť, ale prehovorila som ho, že už nemá čo stratiť. Milan bol veľmi milý a myslím si, že aj na manžela zapôsobil dobre. Vyskúšal kadečo a naozaj sa mu na chvíľu i polepšilo, ale potom prišiel zlom a všetko sa už len zhoršovalo. Milan nám však dodával nádej, nech to ešte nevzdávame. Priznám sa, že viac pomáhal asi mne ako manželovi. Keď manžel už ležal, prichádzal k nám domov a potom sme sa po večeroch spontánne rozprávali. Potrebovala som sa posťažovať a on vedel počúvať. Cítila som, ako medzi nami rastú sympatie aj túžba. A jedného dňa sme sa neubránili, možno aj preto, že ma manžel kedysi nabádal, a milovali sme sa. Mala som z toho veľmi zlý pocit, a preto sa aj naše stretnutie skončilo.

Manžel asi o mesiac zomrel, Milan sa snažil kontaktovať ma, ale ja som nechcela. Potrebovala som si odžiť stratu. Ubehlo už niekoľko mesiacov a ja som stále sama a nikoho nehľadám. Manžel nemal pravdu, keď ma tlačil do nového vzťahu. Nepotrebujeme nikoho a kým vyžijeme, tak to aj zostane.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom