Interiérové inšpirácie: Moderná domáca kancelária

Domáca kancelária, žena, práca, pracovať z domu, telefonovať

Pracujete vo vlastnom byte, či dome? Vytvorte si kanceláriu podľa svojich predstáv. Súčasní dizajnéri pracujú na tom, aby mal funkčný nábytok ľudskú tvár.

Väčšina z nás si svoj pracovný priestor upraví tak, aby v ňom vládla atmosféra podporujúca tvorivosť. Od stavu kancelárie alebo systému práce závisí aj naša výkonnosť. V roku 2013 dizajnéri kladú dôraz na kompaktný nábytok, prírodné a relaxačné farby. Kanceláriu môže tvoriť kút v obývačke alebo v spálni, ale vzniká aj v zimných záhradách alebo iných denných miestnostiach.

Zástancovia minimalizmu presadzujú svetlé farby na stenách, moderný praktický nábytok, ktorý možno spestriť farebnými doplnkami. Neutrálne pozadie dáva vyniknúť prehľadne usporiadaným zásuvkám a zakladačom, dôležité dokumenty sa zasa môžu farebne odlišovať.

Druhou črtou modernej kancelárie je multifunkčnosť. Nábytok býva skladný, prispôsobuje sa veľkosti plochy a jeho súčasťou býva úložný priestor. Neporiadok v kancelárii často privoláva neusporiadané myšlienky a chaos. Prikloňte sa aj vy k úsporným a prehľadným riešeniam.

Komfort zabezpečuje v kancelárii najmä sedací nábytok. Prispôsobuje sa zdravotným a fyzickým potrebám užívateľa. Kreslo pri počítači by malo byť „zdraviu prospešné“. Teda dizajn nie je až taký dôležitý ako pohodlie. Môže sa odlišovať napríklad farbou, či materiálom. Kancelária vás musí priťahovať, nie odstrašovať. Vytvorte si v nej čo najlepšie podmienky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom