Miluje vás ešte? Tieto znamenia vám dajú jasnú odpoveď

žena a muž

Má ma rád, nemá ma rád? Túto otázku si kladú od nepamäti všetky dievčatá. Ako však zistiť, či vás váš vyvolený naozaj stále ešte miluje a či mu na vás záleží? Najhoršie je neistota, ktorá vám nedá spať, pretože niekde hlboko v duši viete, že niečo nie je v poriadku. Ako rozpoznať pravdu vám pomôžu tieto znaky.

Kritizuje váš vzhľad

Vždy ste pre neho bola tou najkrajšou bytosťou na svete. Váš vzhľad bol bez chyby a kazov, ale zrazu vidí každú aj nepatrnú chybičku. Nerobí mu žiadny problém vás kritizovať, nabádať k chodeniu do posilňovne, núti vás podstúpiť plastické operácie, aby sa podľa jeho slov za vás nemusel hanbiť. Verte mi, aj keby ste všetko podstúpila, vždy si niečo nájde. Nikdy pre neho nebudete už dokonalá.

Vaše údajné nedostatky rád preberá pred spoločnými priateľmi

Pred ostatnými vás zosmiešňuje a kritizuje? Nerobí mu problém baviť sa na váš účet? Vôbec si neuvedomuje, ako vám tým ubližuje a zraňuje. Kam zmizol ten očarujúci a milujúci muž, ktorý by za vás ešte pred časom bol ochotný zabiť každého, ktorý by sa na vás len škaredo pozrel? Kam sa vytratil jeho obdiv a úcta? To sú veci, ktoré sú nenávratne preč.

Vadia mu vaše návyky

Predtým mu vôbec nevadilo, že je kúpeľňa plná vašej kozmetiky, že sú vlasy všade po byte, skrine plné šiat, ktoré už nenosíte a že ho nútite do upratovania jeho ponožiek – zrazu je všetko zle. Neustále mu niečo vadí, je podráždený a jediné čo dokáže je kritizovať a osočovať vás. To ale nie je láska!

Nejaví záujem o to, čo hovoríte

Vždy ste sa spolu rozprávali, preberali vaše zážitky z práce, zo školy a vzájomne ste si počúvali. Teraz viete, že ho vaše rozprávanie nudí a vôbec vás nepočúva. Síce robí, že áno, ale myšlienkami je niekde úplne inde. Pomaly ale isto sa jeden druhému odcudzujete a vzďaľujete. Vaše starosti ho vôbec nezaujímajú a vy máte pocit, že ste pre neho vzduch.

Nezaujímajú ho vaše emócie

Hovorí sa, že muži nemôžu vystáť ženské slzy. Podľa vedcov slzy žien vytvárajú špeciálne prchavé látky, ktoré znižujú hladinu testosterónu v krvi mužov, čo vedie k zníženiu ich sexuálnej túžby. Preto nikdy nepoužívajte plač ako spôsob ovplyvnenia muža. Ich reakcia je väčšinou taká, že vezmú nohy na ramená a radšej utečú, než aby riešili problémy. Ak vás ale naozaj miluje a záleží mu na vás, urobí všetko, aby vás utešil a zbavil sĺz. Neutečie, ale podrží vás v náručí. Tak spoznáte, či vás miluje.

Žiadne flirtovanie a žartovanie

Kam zmizlo vaše občasné flirtovanie, žartovanie a hravosť? Kam sa zrazu z vášho vzťahu vytratilo vzájomné pohladenie, zvodné pohľady sľubujúce niečo viac ako len žeravý bozk? Kde je ten romantik, ktorý vám písal zamilované SMS niekoľkokrát za deň? Prečo už vám na vašu správu, ktorá je plná slov lásky a nežnosťou neodpovie rovnako? Ak je naopak odmeraný, viete, že všetko je zle. Naviac ak vám dá jasne najavo, že ho obťažujete, tak už nemá cenu sa viac snažiť. Majte svoju hrdosť!

Žiadosti a prosby sú odmietané

„Splním ti všetko, čo ti na očiach uvidím“ tak to hovorieval. Dnes je mu ale na obtiaž už aj pomoc s nákupom, výmena žiarovky, vysávanie, sprievod z práce či drobné opravy v byte. Na každú vašu žiadosť len niečo zahundre a vôbec ho nezaujímate. V lepšom prípade vás odkáže na pomoc odborníka, aj keď skôr si trebárs s opravami poradil veľmi dobre sám. Možno teraz svoju šikovnosť predvádza niekde úplne inde.

Žiarlivosť

Keď sa okolo ženy začnú točiť iní muži, je prirodzené, že muž začne byť nervózny, aj keď žena pozornosť druhých mužov odmieta. Záchvaty nadmernej žiarlivosti môžu vzťah veľmi ovplyvniť. Zdravá žiarlivosť ale nijako nevadí. Pokiaľ ale váš partner prejaví úplnú ľahostajnosť k všetkým náznakom pozornosti iných mužov k vašej osobe, môže to byť známkou absolútneho nezáujmu o vás. Nie nadarmo sa hovorí: „Kto miluje, žiarli.“

Nežnosti a starosť

Slová lásky, jemné dotyky, pohladenie a láskanie patrí k prejavom náklonnosti. Vzájomná láska nie je iba otázkou sexu, ale aj drobných prejavov nehy, láskavých slov, nežných oslovení a starostí o druhého. Ten, kto miluje, má o svoju lásku strach, ochraňuje ju a záleží mu na jej bezpečí. Mužom bolo dané do vienka, aby ženy, ktoré milujú, ochraňovali a starali sa o ne a deti. Ženy na oplátku sa  starajú o teplo a pohodu domova. Tak by to malo byť. Avšak v prípade, že je vášmu partnerovi úplne jedno, že večer cestou z práce idete parkom, kde sa vám môže niečo zlé stať a on nemá ani trochu obavu a už vôbec nič ho neprinúti vám ísť naproti, prípadne vás vyzdvihnúť, je otázka, či je vôbec mužom, o ktorého stojí za to bojovať, alebo ho radšej prenechať inej.

Zamyslite sa, je on ten pravý, ktorého chcete mať po svojom boku, vychovávať s ním vaše deti? Je tým, ktorý vás podrží, bude vám oporou, priateľom a milencom po celý život? Hovorí vám stále, že ste jeho láska, jeho život, dôvod, prečo sa teší domov, raduje sa z vašej spoločnosti, miluje vás a nedokáže si predstaviť život bez vás a bez vašej lásky? Ak áno a nerobí nič z toho, čo sme napísali, tak vás naozaj miluje!

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom