Milenci z kultového Desperada, Salma Hayek a Antonio Banderas, opäť spolu na veľkom plátne. Tentoraz v akčnej komédii Zabijakov osobný strážca 2

HWB_D16_05222.RAF
Foto: BONTONFILM

Salma stvárni v pokračovaní hollywoodskeho megahitu temperamentnú a poriadne drsnú podvodníčku s nevyberaným slovníkom, Antonio zase psychopatického gréckeho miliardára, ktorý chce ovládnuť celú Európu. Romantické iskrenie tentoraz medzi nimi nečakajte, zato sa však môžete tešiť na poriadnu porciu skvelej zábavy.

Zabijakov osobný strážca je tak trochu paródiou legendárneho Osobného strážcu s Kevinom Costnerom a Whitney Houstonovou a rozpráva príbeh jednej dosť bizarnej filmovej dvojice – bodygarda Michaela Brycea (Ryan Reynolds) a nájomného vraha Dariusa Kincaida (Samuel L. Jackson). V prvej časti musel Bryce robiť ochranku svojmu úhlavnému nepriateľovi Kincaidovi, jednému z najznámejších zločincov na svete. Ten sa stal totiž kľúčovým svedkom v dôležitom medzinárodnom prípade a Michael ho musel bez ujmy dopraviť na súdne pojednávanie. Neúprosný osobný strážca a obávaný zabijak, ktorí si dlhé roky šli po krku, sa tak proti svojej vôli stali súčasťou spoločného tímu.

V novinke Zabijakov osobný strážca 2 sa dozvedáme, že táto spolupráca zanechala na ochrankárovi Bryceovi trvalé stopy. Jeho terapeutka mu preto nariadi na čas prísny zákaz používania zbraní a povinný oddych od práce bodygarda. Michael si však zaslúženú dovolenku dlho neužije. Na scénu totiž prichádza zabijakova žena Sonia Kincaidová (Salma Hayek), ktorá je ešte nevypočítateľnejšia, akčnejšia a zábavnejšia ako jej manžel a pre telesného strážcu má pripravenú novú nebezpečnú úlohu. Spoločným nepriateľom celej trojice sa stane pomstychtivý šialenec, ktorého si zahral Antonio Banderas. Michael Bryce a jeho dvaja najneznesiteľnejší chránenci sú až po uši namočení do celosvetového sprisahania a čoskoro zistia, že to, čo delí Európu od absolútneho chaosu, sú iba oni sami…

Ak by sa niekomu hviezd málilo, vo filme sa objaví objaví aj Frank Grillo, Tom Hopper, Richard E. Grant a herecká legenda Morgan Freeman.

Všetci spomenutí herci si podľa vlastných slov natáčanie skvele užívali. Antonio Banderas prijal úlohu hlavného záporáka s nadšením: „Rád nakrúcam komédie a baví ma hrať zloduchov, pretože tí si môžu robiť, čo chcú. Najmä ak je moja postava sociopat ako v tomto filme.“ Svoju rolu si vychutnala aj Salma Hayek: „Svoju postavu naozaj zbožňujem! Som hrdá na to, akú som si ju stvorila – je síce šialená, ale šialené veci nerobí náhodne. Svoje rozhodnutia si vždy vie obhájiť. Jedna z vecí, ktoré na nej milujem, je jej spôsob myslenia – je zvláštny, ale vo svojej zvláštnosti konzistentný. Bola to skvelá zábava.

Ústredná dvojica z prvého filmu, Ryan Reynolds a Samuel L. Jackson, má medzi sebou skvelú chémiu nielen na plátne, ale aj v živote a viaceré jej dialógy údajne vznikali priamo na pľaci ako improvizácie. „Je to strašne fajn. Skrátka prídeme na pľac a rozbalíme to,“ pochvaľuje si spoluprácu so svojím hereckým partnerom Ryan Reynolds. „Humor a absurdné správanie sú základom tohto filmu, čo sa mi páči a stotožňujem sa s tým. Navyše sa rád smejem sám na sebe. Filmy sú skvelou formou úniku od reality. V takom svete sa cítim dobre a mám šťastie, že som mohol byť súčasťou toho všetkého,“ pokračuje herec, ktorému scenár prisúdil úlohu tak trochu upätého bodygarda a zároveň večného smoliara Michaela Brycea. „Rozumieme komédii, rozumieme humoru. A obaja vieme, čo chceme vidieť na plátne a čo máme robiť.  Ryan a ja sme v sebe našli správneho sparingpartnera, herca s dobrým odhadom, dobrým načasovaním a správnym komediálnym pochopením toho, čo sa snažíme dosiahnuť,“ dodáva Samuel L. Jackson.

Ak chcete zistiť, či sa hercom podarilo preniesť ich nadšenie, zábavu a dobrú náladu aj do filmu, príďte si vychutnať komédiu Zabijakov osobný strážca 2 na veľkom plátne. Snímka bude mať premiéru v slovenských kinách už 15. júla 2021.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom