Prinášame vám pravidelné nedeľné zamyslenie (203) novinára a publicistu Michala Zoldyho: Matovičove maslo na hlave…za 24 miliárd eur
Poznámka redakcie: Komentár zverejňujeme v pôvodnom znení bez úprav.
Nechcel som dnes otravovať s politikou ale nedá mi. Maslo … polovicu končiaceho sa októbrového týždňa babieho leta vyplnila nečakaná téma ceny masla vo Francúzsku, v porovnaní s cenou rovnakého mliekárenského produktu u nás.
Kvôli chaotovi Matovičovi sme sa chtiac nechtiac museli po tieto dni celoštátne zaoberať cenou masla, o ktorom podľa mňa progresivistickí kaviarenskí povaľači nevedia z čoho sa tá fajnotka vôbec pripravuje, a ak by aj náhodou nejakým zázrakom vedeli, tak nemajú ani šajn akou technológiou sa to maslo vyrába už tisíce rokov.
Lebo oni, spolu s vrchným demagógom Matovičom, vedia skôr niečo o technológii balamutenia národa a štvania ľudí proti Ficovej vláde. To je ich parketa.
„Tovaroznalec“ Matovič, ktorý má na hlave obrovskú hrudu masla za 24 miliárd eur, sa zas raz vybral do Francúzska, pravdepodobne letecky, aby sa cestou pokochal pohľadom na Alpy. Do toho Francúzska, ktoré sa mu pomaly stáva osudným.
Teraz tam išiel zas, nie učiť sa mútiť maslo, na to on gebír nemá, ale s psychiatrickou dávkou šialenej demagógie opäť mútiť vody slovenskej politiky a „balamútiť“ ľud slovenský.
Ktorého veľká časť po novembrovom štátnom prevrate v réžii ŠTB aj tak postupne prešla na všelijaké maslu podobné nátierky, ako je RAMA alebo rastlinná tuková nátierka PERLA s príchuťou masla, lebo lenivým ľuďom sa ľahšie natierajú umelé nátierky než maslo, ktorému to z chladničky chvíľu trvá, kým sa dá na krajec chleba aspoň ako tak rovnomerne natrieť.
Chudák vrchný demagóg letel do Paríža zistiť, čo tam stojí 200gramové balenie masla, oproti nášmu maslu, ktoré je v 250 gramovom balení, mysliac si, že svojím zistením ohúri konsolidujúci sa slovenský národ. Prepočítal sa, lebo ako mu minister Takáč v televízii dokázal, to maslo sa na Slovensku vlastne predáva lacnejšie než vo vychýrenej krajine syrov pod Mont Blancom.
Francúzsko sa pomaly ale iste stáva Matovičovým prekliatím. Prvý raz tam letel, aby balamutil národ s takzvanou Počiatkovou vilou, druhý raz tam letel v čase Kovidu, ktorý sa mu napokon stal chvalabohu osudným, čo je jediná pozitívna vec súvisiaca s Kovidom, aby pred zrakmi celej užasnutej Francie a orúškovaného Slovenska urobil zo seba exemplárneho idiota, keď sa na nádvorí Elyzejského paláca vrhol do Makronovho náručia, aby sa pochválil, ako ho dcéra ostrihala na blbečka v čase, kedy bolo u nás pod hrozbou pokuty zakázané chodiť sa strihať do kaderníctiev a holičstiev.
Evidentne zaskočený „Makarón“ nevedel či sa má nášmu tupcovi smiať alebo plakať, keď ten popredný trnavský magor začal rozprávať o svojej dcérke s nožničkami. No a teraz po tretí raz mu to nevyšlo s maslom. Nech radšej do tej nešťastnej Francie nechodí, lebo vždy si utŕži blamáž.
Nech namiesto toho nasadne aj s Šipošom na svoje malé lacné fiatky (má ich kopu) a ponavštevuje rad radom spriatelené rómske osady na východnom Slovensku. Tam ho určite radi uvidia, ak príde s 500 eurovými bankovkami. A môže k tomu pridať aj časť z toho obrovského 24-miliardového masla, ktoré má na hlave.
Keď už sme tu takto pekne načali tému maslo, dovolím si na záver niečo vypichnúť a ukradnúť z internetu, lebo tak maslo, ako aj tvaroh, si vlastne môže každá slovenská domácnosť vyrobiť svojpomocne. Za čerstva si ním hneď ponatierať doma upečený chlieb, na to trochu soli a je to. Maslo z Ázie, zemiaky z Ameriky a slovenská kapusta…..národ nezahynie od hladu. Nás ešte čaká veľká budúcnosť.
Tu je poučný výňatok z internetu: „Všetko to začalo v štvrtom tisícročí pred našim letopočtom v Ázii. Tamojšie kočovné kmene sa premiestňovali z miesta na miesto s poriadnymi zásobami mlieka. Nerovná hrboľatá cesta spôsobovala otrasy koča v takej miere, že mlieko v taškách a vakoch začalo na povrchu peniť a vytvárať tak smotanu. Tá sa vďaka zhode náhod a hlavne pretriasaním zrazila na prvé maslové hrudky. Ázijské kmene si po čase osvojili metódu výroby masla a ostatných mliečnych výrobkov a svoje majstrovstvo tak šírili ďalej na západ.“ Toľko Google. A toľko pre dnes aj ja.