Martina Šimkovičová: Búrka v pohári vody

Img_20240707_185012_594.jpg
Ilustračný obrázok: TG Martina Šimkovičová

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová je opäť v pozornosti slniečkárskych denníčkov. Tie s radosťou „sledujú“ každý jej krok, posudzujú takmer každé jej slovo, skutok. Opäť sa u nich ukazuje dvojaký meter – kedy niektorí politici (ich slová, skutky) sú prehliadaní, kým iní sú pranierovaní takmer každý deň. 

Prinášame vám vyjadrenie Martiny Šimkovičovej:

Po mojich rozhovoroch v TASR a Topkách internet opäť zaplavili rôzne interpretácie a dezinterpretácie toho, čo som povedala.

Niektorí aktívni diskutéri, politici a redaktori polemizujú nad tým, čo spôsobuje vymierane Európanov a čo som na túto tému povedala ja. Samozrejme, že toto je veľmi komplexná téma a dôvodov prečo je nás, pôvodných Európanov, stále menej a menej, je viac. Sú tam napríklad ekonomické faktory, strach z budúcnosti, ktorý vzniká aj pod ťarchou témy klimatických zmien, hrozby vojny. To, že nevymenujem naraz všetky podrobné informácie neznamená, že neexistujú.

Ďalšou veľmi „závažnou“ témou je to, či máme za 10 tisíc eur nové logo STVR alebo celý rebranding. V oboch rozhovoroch som sa k téme vyjadrila. Ale teda ešte raz, aby to bolo úplne jasné každému: ide o cenu loga do 10 tisíc eur a do tejto sumy sme sa zmestili, presne ako som povedala. Pointou bolo, že istí aktivisti a politici, vrátane bývalého riaditeľa RTVS tvrdili, že rebranding bude stáť státisíce eur ak nie aj milióny a na nové logo budeme čakať celé mesiace. Keď už sa nenaplnili katastrofické scenáre aktivistov, tak musíme rýchlo upriamiť pozornosť na niečo iné, však?

Je zaujímavé, ako prísne je posudzované každé jedno slovo ktoré ja vyrieknem. Nemám proti tomu nič, avšak veľmi by som ocenila, keby každý podobne prísne hodnotil aj ostatné političky a politikov. Vojany ani suma DPH ktorú pani ministerka nevedela, boli v poriadku. Príkladov chýb a omylov politikov je nespočetné množstvo… ale hovorí a píše vždy iba o niektorých.

Problémom na festivale Východná bol môj kroj. Či je alebo nie je naozaj absolútne verný, myjavský, či na ňom náhodou nie je niečo modifikované. Problémom je aj to, že som mala rozpustené vlasy. Áno, ja viem, zasadala prísna módna a etnografická polícia.

Nikto sa nestará do úpravy a oblečenia iných politikov či političiek, mňa sledujú pod drobnohľadom. V poriadku. Ale okrem jediného média si na Slovensku nevšimli nórsku ministerku kultúry s jej holými prsiami, ktoré ukázala v rámci upútavky na Pride. Možno toto je pre nich módna ikona.

Ja som fašistka, za obyčajné slovné spojenie o bielej rase dali na mňa trestné oznámenie. (Pokiaľ viem, na Zemi sú rôzne rasy). Ale biele svine kvičiace na bitúnku toľko pozornosti nepritiahli.

Nuž, máme tu dva metre, ktorými neustále robia svoju prácu… a úlohy majú jasne zadefinované.

My sme asi taký národ. Napriek tomu že som opakovane vysvetľovala, že som liberál a že každý si z môjho pohľadu môže robiť čo len chce, to sa stále niektorým nehodí do ich naratívu. Moralizujete, ako sa ubližuje jednej skupine, to vás však nezastaví pred tým, aby ste inému želali smrť.

Žite slobodne. Ak môžete a ste zdraví, pracujte. A všetci pomáhajme ľuďom, ktorí by pracovať chceli, ale žiaľ, nemôžu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom