Vzťah v manželskom trojuholníku: Riešenie pre manželov v odluke?

Nevera zena muž podvod odlucenie vztah na dialku
Foto: ilustračné, GettyImages

Mnohé manželstvá fungujú dlhodobo oddelene. Väčšinou je to kvôli práci, kvôli ktorej sme veľakrát donútení vycestovať ďaleko od svojich domovov. Má takéto spolužitie nádej na dlhé trvanie?

Mnohé manželstvá fungujú oddelene kvôli práci a takéto spolužitie prináša množstvo výziev a problémov. Kľúčové faktory, ktoré môžu ovplyvniť trvanie tohto typu manželstiev, sú manželská odluka, sex a nevera. Odlúčenie môže byť náročné na oboch partneroch a dlhé časové obdobia môžu spôsobiť zvýšené pokušenie k nevere.

Každý vzťah býva iný. Sme predsa jedinečné osobnosti s inými životnými skúsenosťami a rebríčkom hodnôt. I manželská odluka sa dá zvládnuť, len záleží na kvalite vášho vzťahu a stupni zrelosti vás oboch.

Moc pokušenia narastá dobou odlúčenia

To, či podľahnete pokušeniu a budete si navzájom neverní, závisí aj od doby odlúčenia. Sú manželstvá, kde jeden z partnerov odchádza na takzvané týždňovky. Naučili sa tak žiť a dokonca počas voľna si navzájom začnú ísť na nervy.

No čím je pobyt mimo domu dlhší, tým sa zväčšuje i záťaž, ktorá sa kopí na pleciach partnera zostávajúceho doma. Výchova, starostlivosť o deti, domácnosť a popritom zvládanie vlastnej kariéry. Zosúladiť to býva často komplikované či priam nemožné.

Máloktorý zamestnávateľ vyjde v ústrety, a tak sa zväčša ženy musia vzdať vlastnej kariéry v zamestnaní. Partner pod tlakom skôr podľahne pokušeniu porušiť sľub vernosti. Zvlášť, keď okolitý svet je plný nástrah.

Riešenie nevery?

Niektoré manželstvá to vyriešili tak, že sa naučili žiť v manželskom trojuholníku. Pre niekoho nemožné, pre iného bežné fungovanie vzťahu. Veď za neveru je považované len to, čo partneri pokladajú za zradu.

No tolerancia ďalšieho človeka v ich vzájomnom spolužití musí byť na oboch stranách. Inak to nemá význam a jeden z nich sa ocitne v pozícii trpiteľa. Väčšina mužov chápe sex ako biologickú potrebu a žiť v celibáte nedokážu. Odlúčiť pohlavný styk od lásky nemajú problém. Záleží už na oboch partneroch, ako sa s tým vysporiadať a či budú vedieť žiť plnohodnotný vzťah i naďalej.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom