Manželia spolu 15 rokov nemali styk a už ani nikdy nebudú. Krutý intímny dôvod

manželia

Manželstvo anglického páru, ktorý žije na polostrove The Wirral, bolo od začiatku ich vzťahu špecifické, a to najmä v intímnej oblasti. Napriek niekoľkým zdravotným komplikáciám sú však spolu už viac ako dvadsať rokov. Aj poslednú ranu osudu zvládajú veľmi dobre a hovoria, že ešte nikdy si neboli tak blízki ako teraz.

Natasha Owensová (45) a jej manžel Damien (49) nemali spolu sex už pätnásť rokov a po poslednom zákroku, ktorý musela Britka absolvovať, to tak zostane aj naďalej. Čo sa týka fungovania ženských pohlavných orgánov, je totiž špecifický prípad. V detstve bola zneužívaná, následne trpela úzkosťou a zrejme preto nikdy nemala normálny cyklus. Ako tínedžerka vraj mala strach z akéhokoľvek vyšetrenia a prekonala ho až potom, keď sa ako 25-ročná vydala.

Neskôr Natasha vyhľadala lekársku pomoc v nádeji, že sa možno stane zázrak a ona bude môcť mať vlastné deti. Tento sen sa však rozplynul, a tak si manželia v roku 2006 adoptovali dvojčatá. Lekári totiž zistili, že žena prešla menopauzou už vo veku trinásť rokov, keď prestali jej vaječníky plniť svoju prirodzenú funkciu. V tridsiatke jej navyše diagnostikovali erozívny plochý lišaj. Ide o stav, pri ktorom vznikajú bolestivé vredy v oblasti genitálií. Od tej doby sa nemôže milovať s Damienom. V decembri 2017 podstúpila hysterektómiu, pretože maternica zadržiavala veľké množstvo krvi. O dva roky neskôr lekári zistili, že jej stav sa zhoršuje, tak musela absolvovať vaginktómiu. Po tomto chirurgickom zákroku jej zostala vagína široká iba dva centimetre. Napriek tomu Natasha tvrdí, že jej vzťah s manželom nebol nikdy silnejí a ona si už zvykla na život bez vagíny.

Spomína si, keď jej lekári oznámili, že nebude mať vlastné deti. Bola to pre ňu veľká rana. Pamätá si aj na to, keď ako trinásťročná trpela návaly horúčavy, ale bála sa o tom hovoriť a až keď bola staršia, tak pochopila, že prekonala menopauzu. „Nevedela som, čo sa deje, ale hlavou mi prebehlo, že nebudem môcť mať deti, pretože som nedostala menštruáciu. Nepoznala som nikoho, kto by nikdy nezačal mať cyklus, ale v tej dobe sa o týchto veciach veľa nehovorilo. V škole som sa cítila trochu divne a keď sa na to teraz spätne pozerám, tak mi je jasné, že tie návaly boli príznaky menopauzy, „hovorí Owensová.

Po stretnutí s nastávajúcim manželom to bol práve on, kto ju povzbudil, aby vyhľadala lekára. Prerušenie ich intímneho spolužitia po prekonaní všetkých zákrokov a komplikácií ich vzťah ale vôbec neohrozilo. „Viem, že mnoho párov by to neprekonalo a zničilo by ich to, ale aj také veci sa dejú. Neustále si opakujeme, že sa milujeme, „dodala Natasha.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom