Letné líčenie pre krásu i zdravie: Stavte na make-up s ochranným faktorom

1_titulka_leto opalovanie.jpg
Foto: Shutterstock

Blíži sa leto a naša pleť bude intenzívnejšie vystavená UV žiareniu slnečných lúčov. Bez ohľadu na ročné obdobie, každá žena v kútiku duše túži po tom, aby vynikla jej prirodzená krása a šarm. Aktívna žena rozhodne nechce obetovať priveľa drahocenného času na líčenie a make-up. Riešenie je pritom veľmi jednoduché. Stačí siahnuť po prípravkoch, ktoré plnia okrem kozmetickej aj zdravotnú funkciu ochrany pleti pred horúcim letným slnkom. Moderné kozmetické produkty s SPF (sun protection factor) sú rozhodne tou správnou voľbou. Či je to primer (podkladová báza), podkladový make-up, foundation (hydratačný make-up), alebo i dlhotrvajúci make-up, všetky tieto produkty vám dokážu ponúknuť okrem zvýraznenia vašej krásy i dostatočnú ochranu pleti počas celého dňa.

Primer alebo podkladová báza – prečo ich použiť?

Pomocou primera alebo podkladovej bázy dosiahnete čo najdokonalejšie zjednotenie pleti pred tým, než príde na rad samotný make-up. Primer dokonca výrazne zlepší jeho fixáciu na vašej pleti. Na výber máte širokú škálu primerov s rôznym stupňom ochranného faktora SPF (sun protectin factor). Aktuálne sú veľmi obľúbené a žiadané podkladové bázy napríklad od značiek NYX, Catrice či Dermacol. Pri nich je prekvapivo priaznivý pomer ceny a kvality. Produkty týchto značiek vás teda finančne nezruinujú a ostanú vám peniaze napríklad na návštevu kaderníckeho salóna. Ak je to možné, rozhodne siahnite po podkladovej báze s ochranným faktorom SPF 10 a vyšším číslom.

4_notino make up produkty.jpg
Foto: Notino

Suchá pleť? Vyrieši to hydratačný make-up

Na trhu je dostupné slušné množstvo kvalitných hydratačných make-up-ov. Make-up foundation, inak povedané hydratačný make-up, spoľahlivo udrží vašu pleť dokonale hydratovanú a zabráni jej vysúšaniu. Je vhodný nie len počas letných dní, ale aj vo veternom počasí a rovnako aj v zimnom období. Preto sa nebojte siahnuť po ňom napríklad v období vykurovacej sezóny do prehriatej kancelárie so suchým vzduchom. Dostatočne vlhká pleť je na pohľad krajšia a hodvábnejšia, ale čo je ešte dôležitejšie, aj zdravšia. Hydratácia chráni pleť pred možnými drobnými oderkami a jej poraneniami, ktoré pri nedostatočne hydratovanej pleti môžu vzniknúť veľmi ľahko.

3_dievca slnecny den.jpg
Foto: Shutterstock

Prečo si vybrať dlhotrvajúci make-up

Ak chcete byť „chic“ a sexi celý deň, tak určite vyskúšajte produkt Lancôme Teint Idole Ultra Wear s SPF 15. Ide o zmatňujúci tekutý make-up, ktorý zostáva bezchybný a v perfektnom stave aj v priebehu toho najnáročnejšieho a najbláznivejšieho dňa. Dlhotrvajúci make-up Teint Idole Ultra Wear dokonale zhodvábni pleť a zabraňuje jej lesknutiu sa. S vysokým krytím a bez potreby akýchkoľvek dodatočných úprav – tento make-up je doslova „malý zázrak“, na ktorý sa môžete spoľahnúť vždy a všade. Len pripomíname, že jeho aplikáciou poskytnete vašej pleti ochranný faktor SPF 15. Ďalším favoritom medzi dlhotrvajúcimi make-up-mi je napríklad aj produkt Estée Lauder Double Wear Stay-in-Place.

2_make up na leto.jpg
Foto: Notino

Širokú paletu kvalitných kozmetických produktov si môžete zabezpečiť kedykoľvek z pohodlia vášho domova priamo v e-shope NOTINO.SK. Nájdite si svoj vlastný a osobitý make-up pre každú príležitosť.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom