Legendárna tenistka sa vracia. Chce byť opäť najlepšia, no zvládne to?

Sotova1.jpg
Foto: Bux.sk

Toto je nezabudnuteľný príbeh o legendárnej športovkyni, ktorá sa pokúša o návrat na vrchol. O tom, čo človek musí obetovať, keď chce byť v niečom najlepší na svete, a o výnimočnom pute medzi otcom a dcérou.
Majstrovská rozprávačka Taylor Jenkins Reid prichádza s novinkou Carrie Sotová je späť.

Svetová tenisová jednotka Carrie Sotová je tvrdá a neľútostná a odhodlanie vyhrať za každú cenu jej rozhodne nepridáva na sympatiách a obľúbenosti medzi ostatnými hráčkami i fanúšikmi. V čase, keď sa Carrie kvôli zraneniu rozhodne odísť do tenisového dôchodku, je najlepšou hráčkou, akú kedy svet videl. Prekonala všetky rekordy a získala dvadsať grandslamových titulov. A keby ste sa jej opýtali, povedala by, že každý z nich si zaslúžila. Obetovala takmer všetko, aby sa stala najlepšou tenistkou, a na vrchol sa dostala aj vďaka svojmu trénerovi a otcovi Javierovi.

Keď som bola malá, otec mi na kurty nosil vysokú detskú stoličku, aby som sa mohla pozerať, ako hrá. Vraví, že som otáčala hlavou tam a späť a sledovala loptičku. Moja matka niekedy prišla a snažila sa ma vyslobodiť z detskej stoličky, aby som si sadla do tieňa alebo najedla sa, ale vraj som plakala, kým ma nevrátila na kurt.

Carrie soto.jpg
Foto: Bux.sk

Šesť rokov po skončení kariéry sa však Carrie ocitá na tribúne turnaja US Open a s úžasom sleduje, ako ju o rekord pripravuje brutálna a ohromujúca britská tenistka Nicki Chanová. A tak tridsaťsedemročná Carrie urobí bezprecedentné rozhodnutie vrátiť sa na tenisové dvorce, aby sa pod otcovým vedením pokúsila získať späť svoj rekord. Hoci športové médiá tvrdia, že Bojovú sekeru, ako Carrie prezývajú, nemali nikdy v láske. Hoci sa jej telo nehýbe tak rýchlo ako predtým. A hoci to znamená prehltnúť hrdosť a trénovať s mužom, ktorému kedysi takmer otvorila svoje srdce – s Bowom Huntleym. Rovnako ako ona aj on chce svetu dokázať, že na to ešte má, kým sa navždy vzdá vrcholového tenisu. Napriek všetkému a všetkým je teda Carrie Sotová späť na jednu veľkolepú sezónu – poslednú v jej živote…

Toto je nezabudnuteľný príbeh o legendárnej športovkyni, ktorá sa pokúša o návrat na vrchol. O tom, čo človek musí obetovať, keď chce byť v niečom najlepší na svete, a o výnimočnom pute medzi otcom a dcérou.
Carrie Sotová je späť nie je len príbeh o športe, víťazstvách a súťažení. Je to najmä príbeh o nás, o našich túžbach a snoch. O tom, ako chceme byť všetci úspešní, v niečom naozaj dobrí a výnimoční. Ako sa snažíme siahnuť na dno svojich síl, aby sme prekonali sami seba.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Lucia Vráblicová:

Milan Buno, knižný publicista

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom