Lásku začíname hľadať oveľa skôr, než si myslíme

Zamerne_nezadani obálka.indd
Foto: Bux.sk

„Motivácia napísať túto knihu vzišla z koučingu tisícok ľudí počas posledných desiatich rokov,“ vysvetľuje životný kouč a netradičný terapeut John Kim, ktorý už desaťtisícom ľudí pomohol zlepšiť život a vzťahy. „Bol to koučing ľudí, ktorí trpeli vážnymi depresiami, pretože nemali partnera. Mnohí z nich mali úspešnú kariéru, mnohí z nich mali skvelých priateľov, ale preto, že nemali nikoho, koho by mohli ráno pobozkať a v piatok večer sedeli sami doma, mali pocit, že zlyhali. Fakt, že nemajú partnera, si vysvetlili tak, že majú nejaký defekt. Väčšina z nich mala za sebou plejádu dysfunkčných, toxických a nerovných vzťahov, no predsa mali pocit, že byť sám/ sama je oveľa horšie.“

Aj o tomto je jeho kniha Zámerne nezadaní.

Ako tvrdí Kim, občas sa hrnieme zo vzťahu do vzťahu, lebo nechceme zostať sami. Cítili by sme sa odkopnutí, odvrhnutí a ohrdnutí. Možno aj menejcenní – veď nikto nemá o nás záujem. A tak rýchlo hľadáme nejaký vzťah, robíme kompromisy, niekedy až príliš veľa a také, na aké by sme inokedy nepristúpili.

Skúste sa zastaviť po rozchode. Využite naplno čas, keď zostanete sami a spoznajte sa ešte lepšie. Svoje zvyky, modely správania; spôsob, akým milujete a čo vyžadujete od toho druhého. Prejdite si svoje túžby, sny…jednoducho, skúste zostať nejaký čas sami sebou.
Práve v tom chce pomôcť kniha Zámerne nezadaní – naštartovať tento proces vo vzťahovom medziobdobí; spoznať sa lepšie, aby ten ďalší bol ešte lepší, vydarenejší…a možno naozaj už ten pravý a naveky.

John kim zamerne.jpg
John Kim. Foto: Bux.sk

V knihe Zámerne nezadaní sa okrem iného dočítate:

  • Ako si poradiť s osamelosťou? Poradí autor knihy Zámerne nezadaní
  • Mentálna bodka za vzťahov vyzerá inak, ako si myslíte
  • Ako si v dospelosti hľadať priateľov?
  • „Už v svadobný deň som vedela, že robím chybu.“
  • Lásku začíname hľadať oveľa skôr, než si myslíme
  • Najčastejšia vzťahová chyba je to, že poľavíme
  • „Všetko v poriadku“ neznamená, že je všetko v poriadku

 „Ak nazbierate odvahu začať pracovať sami na sebe namiesto toho, aby ste sa sústreďovali na to, koho budete milovať, vesmírne sily sa spoja vo váš prospech a z vášho príbehu urobia bestseller väčší ako vy sami. Keď potom stretnete niekoho, kto si vás zaslúži, budete celistvá zrelá osobnosť s jasným životným cieľom, ktorá má čo ponúknuť,“ dodáva autor John Kim.

Milan Buno, knižný publicista

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom