Advokát Kubina plánuje žalovať Romana Michelka kvôli výrokom o čurillovcoch

Img_7834.jpeg
Roman Michelko Roman Michelko/FB

Advokát Peter Kubina má v pláne žalovať poslanca NR SR a predsedu kultúrneho výboru Romana Michelka kvôli výrokom, ktoré odzneli v diskusnej relácii Sobotné dialógy.

Michelko sa v Sobotných dialógoch vyjadril, že za prípadné premlčanie vraždy Daniela Tupého budú podľa neho vinní bývalí vyšetrovatelia čurillovci a nie novela Trestného zákona, ktorá bola schválená v parlamente. Tá skracuje premlčaciu lehotu za zločiny z 20 na 15 rokov. „Čurilla nikdy nič nedokázal a je priamo osobne zodpovedný za to, že Tupého vražda nie je vyšetrená. Je to totálny neschopák, ktorý dokáže robiť iba politické veci,“ povedal v relácii Michelko.

„Aj by som sa opýtal, čo také dokázal vo svojej profesii pán Michelko. Ale nespýtam sa, lebo po prvé odpoveď poznám a po druhé si túto a iné otázky na neho radšej necháme na súd. Je sympatické, že aj tento občan sa chce takýmto nenápadným spôsobom zapojiť do finančnej pomoci nezákonne stíhaným policajtom nezákonne postaveným mimo službu. Takúto možnosť mu poskytneme a peňažnú náhradu nemajetkovej ujmy od neho s vďakou prijmeme,“ uviedol na sociálnej sieti advokát Kubina.

Michelko sa dostal v parlamentných voľbách 2023 do NR SR na kandidátke SNS.

Img_7834.jpeg
Roman Michelko Roman Michelko/FB
Img_7836.jpeg
Roman Michelko Roman Michelko/FB
Img_7835.jpeg
Poslanec NR SR Roman Michelko Roman Michelko/FB
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom