Ktoré ženy sú najšťastnejšie? Ženy, ktoré sú po dlhú dobu samy

Ktoré ženy sú najšťastnejšie? Ženy, ktoré sú po dlhú dobu samy
Ktoré ženy sú najšťastnejšie? Ženy, ktoré sú po dlhú dobu samy Foto: ilustračné, GettyImages

Život sa môže rozvíjať všelijako a skutočnosť, či človek má alebo nemá s niekým vzťah, nemožno pokladať za jediné kritérium šťastia.

Obvykle mávajú ľudia sklon osamelé či nezadané ženy ľutovať. Domnievajú sa, že sú to so životom nespokojné, od spoločnosti izolované a osamelé bytosti.

Pravdou však je, že pokiaľ ide o ženy a ich osobný život, nemal by byť vzťah vnímaný ako jediné kritérium šťastia.

Prečo?

Pretože ženy, ktoré žijú samé, obvykle rodinný stav či „zadanosť“ za faktor ovplyvňujúci ich pocit šťastia a úspechu nepokladajú.

Pretože ženy, ktoré dlhodobo žijú samé sa vôbec necítia nešťastné, osamelé, depresívne alebo emocionálne úzkostné.

Pretože na to, aby sa cítili šťastné a spokojné nepotrebujú partnera. Tieto pocity si bohato užívajú aj bez neho.

Pretože majú odvahu spochybňovať odveký stereotyp tvrdiaci, že bez romantického vzťahu a partnera život nestojí za nič, nie je to vlastne žiadny život, ale len večný smútok a bolesť.

Pokiaľ ide o dôvody vedúce k tomu, že niektoré ženy žijú dlhodobo osamelo, ich zoznam by bol veľmi dlhý.

Možno, že netúži byť niečí priateľkou práve teraz, a možno, že ich osamelosť trvá už od školských dní.

Možno sa pokúšali vybudovať vzťahy s mužmi, ktorí ich nakoniec nechali a zlomili im srdce.

Možno sa dokonca občas s nejakým mužom stretávajú, ale tieto schôdzky zatiaľ neviedli k rozvoju skutočného romantického vzťahu.

Možno sa cielene rozhodli pre samotu, pretože potrebovali prestávku vo vzťahu.

Avšak nech je dôvod ich samostatného života akýkoľvek, ženy, ktoré zostávajú po dlhú dobu samy, sú šťastné, a to z nasledujúcich dôvodov:

Pretože ženy, ktoré získajú samostatnosť, začínajú prežívať pocit dokonalého šťastia. Je im so sebou dobre. S potešením navštevujú obchody, kupujú si oblečenie podľa svojho vlastného vkusu a chodia na obed do svojej obľúbenej reštaurácie.

Necítia sa osamotene ani keď idú do postele, ani keď idú na svadbu priateľky.

Nemajú žiadnu druhú polovicu, s ktorou by sa mohli podeliť o svoje myšlienky alebo skúsenosti, ale táto skutočnosť ich úplne nezbavuje pohody a vyrovnanosti. V spoločnosti je im dobre a sú v nej samy za seba s potešením.

Šťastím ich napĺňa skutočnosť, že majú dostatok času zamerať sa na svoje potreby, na svoje ciele, záujmy a koníčky.

Majú k dispozícii všetok čas na svete, aby si mohli dostatočne ujasniť, čo skutočne potrebujú a čo od života naozaj chcú.

Smelo ich môžeme označiť za jedny z najšťastnejších ľudí, pretože sa riadia svojimi cieľmi a snami a neopúšťajú ich. Majú dosť času aj priestoru na to, aby pochopili, čo je pre nich v živote dôležité a správne si nastavili svoje osobné priority.

Sú koniec koncov šťastnejší ako ich priateľky, ktoré žijú v partnerskom vzťahu, pretože nemusia obmedzovať a strácať úzke vzťahy so svojimi priateľmi, rodinnými príslušníkmi a kolegami. Držia sa svojich blízkych a nevzďaľujú sa im.

Cítia sa úplne šťastné od okamihu, keď získajú nezávislosť. Dokážu si samy zarábať na život a vedia, ako sa o seba postarať. Veria vo svoje sily a sú dokonale schopné zariadiť si pre seba šťastný, vedomým bytím naplnený a príjemný život.

Môžete ich oprávnene pokladať za tie najšťastnejšie zo žien, pretože dobre vedia, že žena nepotrebuje urobiť si z romantického partnera akýsi stred vesmíru a podmienku šťastného života. Je im úplne jasné, že prípadný partner nemá byť obsahom všetkých ich myšlienok.

Slobodné ženy nechcú usilovať o mužov, ale o to, čo chcú v živote dosiahnuť, o také veci, ktoré im umožnia zabezpečiť si budúcnosť, akú si vysnívali.

Ženy, ktoré už dlhší čas nepestujú žiadny romantický vzťah a nechodia na romantické rande, sa samoty vôbec neboja a predstava, že by zostali samy navždy, ich nijako nedesia. Sú konieckoncov na takýto spôsob života zvyknuté a vyhovuje im v každom ohľade.

Osamelé ženy netrápia strach ani samota, naopak si takého života s radosťou užívajú. Samota ich neľaká, ale inšpiruje.

A ak sa snáď predsa len náhodou stretnú na svojej ceste s mužom, s ktorým sa rozhodnú založiť vzťah, potom to bude človek, ktorý bude len podporovať ich snahy o dosiahnutie vlastného šťastia a úspechu. Človek úspešný, šťastný, spokojný so životom na vlastnú päsť. Taký, ktorý bude taký šikovný a silný, ako sú ony samy, ktorý bude schopný držať s nimi krok vo všetkých životných situáciách.

Bude to muž, ktorý sa bude cítiť šťastný zo skutočnosti, že jeho žena má svoje vlastné ciele, plány, sny a koníčky a že má nad svojím životom úplnú kontrolu. Človek, ktorý bude prežívať úprimné šťastie a radosť vo chvíľach, keď ona dosiahne svoje ciele, a nezabudne ju pritom povzbudzovať k dosahovaniu nových výšin. Muž, vedľa ktorého sa bude cítiť ešte silnejší, šťastnejší a naplnenejší.

Pretože žena, ktorá sa našla vo svojej samote, sa nikdy nevzdá svojej nezávislosti, svojej individuality a sily. Vo víre milostných vzťahov nikdy nezradia ani svoje ciele, ani sny, ani túžby, a koniec koncov ani samého seba.

Nikdy nemôže začať rozvíjať vzťah s niekým, kto by sa pokúšal brániť jej, aby žila svoj skutočný, skutočne šťastný a vedomý život.

Zdroj: www.adaline.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom