Kalórie na prvé bozky: Vášeň môže byť lepšia ako hodinová prechádzka

Sex vztahy rande vasen libido zeny muzi rozdiel
Foto: ilustračné, GettyImages

Vyskúšali ste už množstvo diét, a stále bez výsledku? Tento spôsob chudnutia zaručene funguje na každého. A je bez odriekania!

V čase prvého jarného mesačného splnu prichádza aj kocúr domov až nad ránom, so skleneným pohľadom a obrovským apetítom. Tak sa hovorí a my si to rozviňme. Ako vo frazeologizme, tak aj u nás platí, že šťastne zaľúbení ľudia, bez ohľadu na vek, z lásky nielen krásnejú, ale aj chudnú. Tento pocit v nás prebúdza netušené dimenzie a odhaľuje skryté rezervy.

Láska v nás vyvoláva mimoriadnu aktivitu psychickú, ale predovšetkým fyzickú. A tak ako v prírode stromy začínajú vyháňať s novou energiou puky, tak sa prebúdza s novou silou na jar aj človek. V tomto ročnom období prebiehajú zmeny v tele človeka oveľa rýchlejšie. Ich najväčším hnacím motorom však je láska…

Zamilovanie ako najlepší prostriedok na chudnutie?

Keď sa dvaja ľudia vrúcne objímajú a prežívajú spoločne úžasnú extázu, ich telá mobilizujú všetky skryté energetické rezervy. Každý naplnený akt lásky vytvára v organizme procesy, pri ktorých dochádza ku spaľovaniu glukózy vo svaloch a k odplavovaniu škodlivých usadenín. Človek pri tejto činnosti vydá viac energie ako pri intenzívnej hodinovej prechádzke.

Každý bozk, každý intenzívny dotyk, zrýchlený dych – to všetko stojí naše telo veľké množstvo kalórií. Ale aj intenzívne a dlhé nočné rozhovory zaľúbencov spotrebúvajú telesné rezervy a napomáhajú odstraňovaniu tukových vankúšikov.

Ten, kto sa po dlhej a „horúcej“ noci postaví na váhu, bude zrejme milo prekvapený. Váha totiž zaručene ukáže o kilo menej. A to bez tvrdej diéty. Naopak, po odvážení sa môžete pokojne posadiť za stôl plný dobrôt a venovať sa rozkoši z jedenia.

Čo na záver dodať?

Láska a vášeň majú výrazne pozitívny vplyv na naše telo a zdravie. Aktivita spojená s prejavmi lásky môže viesť ku spaľovaniu kalórií a odstraňovaniu tukov. Tak hor sa na to!

Bozky, intenzívne dotyky a zrýchlený dych rovnako prispievajú k strate hmotnosti. Dokonca i nevinné dlhé nočné rozhovory zaľúbencov prispievajú ku spotrebe telesných rezerv.

Napriek tomu, že tieto aktivity môžu pomôcť pri chudnutí, je dôležité mať vyvážený a zdravý prístup k strave a fyzickej aktivite. Nechajte sa prebudiť jarnou energiou a láskou, ktorá nielenže krášli, ale aj prispieva k zdraviu a celkovému blahobytu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom