Kto hral futbal a rozbil pri hre cennú vázu? Vyskúšajte detektívnu hádanku na logiku a intuíciu

05 1.jpg
05 1.jpg youtube.com

Mamičky sú ochrankyne, ale niekedy musia vládnuť tiež spravodlivou rukou. Tým skôr v prípade nejakej neplechy. Ale ako potrestať vinníka, keď nie je úplne zrejmý alebo sa nechce priznať? V tú chvíľu sa musí matka premeniť na Sherlocka Holmesa a zistiť pomocou indícií, čo sa stalo a kto je za škodu zodpovedný. Presne ako v prípade obrázku, na ktorom sú tri deti a jedna rozbitá cenná váza, ktorú dotyčná dostala darom k narodeninám. Kto ju podľa vás rozbil?

Natia je veľkou milovníčkou starožitností, predovšetkým porcelánu a keramiky, aj preto dostala na svoje narodeniny prekrásnu porcelánovú vázu do svojej zbierky. Natia bola darom ohromená, pretože tak krásnu vázu vo svojej zbierke ešte nemala. Z toho dôvodu zakázala synovi Alexanderovi, aby sa k váhe alebo jej zbierke vôbec približoval. Alex je poslušný a veriaci chlapec a Natia nemá žiadny dôvod mu nedôverovať. Teda do chvíle, než si Alex pozve svojich dvoch najlepších kamarátov, Ilium a Davida, čo z nich robí nebezpečné trio, ktorí sa síce tvária nevinne, ale kto teda spôsobil  nehodu s vázou a loptou?

Jedného dňa si pozval Alex svoje dvoch najbližších kamarátov domov, aby sa mohli pohrať. Natia tomu nevenovala pozornosť, vydala sa do mesta na nákupy. Pri svojom návrate však nemohla od zlosti ani chytiť dych. Otvorila totiž dvere izby a uvidela črepy zo svojej najdrahocennejšej vázy na zemi a futbalovú loptu vedľa. „Kto rozbil moju vázu, priznajte sa okamžite, kto je páchateľom!“ Kričala Natia. Na obrázku sú Ilia vľavo, uprostred je Dávid a úplne vpravo Alexander.

Kto je vinník?

Kto podľa vás neposlúchol a kopal si s loptou v miestnosti so starožitnosťami? Pri prvotnom pohľade by mohol byť vinníkom Ilia, má dres a tvári sa ľahko skrúšene, ale nemá vhodné topánky na kopanie. Možno teda prostredný David? Ten však má na nohách sandále! Kto zostáva? Alexander! Ten jediný má kopačky a kopol svoju obľúbenú loptu, kam nemal! Koho ste tipovali vy a prečo?

05 1.jpg
05 1.jpg youtube.com
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom