Kronerová bojuje s Chýlkovou o Bartošku – do kín prišla komédia Zbožňovaný

Zboznovany5.png
Foto: Continental film

Hviezdne herecké obsadenie sa zišlo v novej českej komédii, ktorú uznávaný scenárista a režisér Petr Kolečko nakrútil na základe inšpirácie svojím starým otcom. Zuzana KronerováIvana Chýlková vo filme Zbožňovaný stvárňujú manželku a milenku hlavného hrdinu v podaní Jiřího Bartošku. Okrem nich sa publikum môže tešiť na Petru Hřebíčkovú, Jiřího Langmajera, Taťjanu Medveckú, Štěpána Kozuba alebo talentovanú začínajúcu herečku Martinu Czyžovú.

„Som vďačný, že sa podarilo dať dohromady také skvelé obsadenie. Už pri prípravách sme role s hercami preberali a ja som otvorený pripomienkam, nemám problém text zmeniť, ak je to na prospech veci,“ hovorí Petr Kolečko, známy prácou na seriáli Most!, komédii Cez prsty či životopisnom filme Masaryk. Spomína, že dialógy upravovali s hercami aj spoločne počas nakrúcania, aby sa v nich cítili komfortne. „Rozhodne nehodlám hercov do niečoho inštalovať, naopak, sú pre mňa veľkou inšpiráciou,“ dodáva tvorca.

Uznávaný a všeobecne obľúbený pediater Zdeněk (Bartoška) vo filme odchádza do dôchodku. Celý život bol lekárom okresnej nemocnice a teraz sa teší na zaslúžený odpočinok. Ešte viac sa teší jeho rodina – manželka Olga (Kronerová), ktorá sa už nemôže dočkať, že sa bude môcť o neho starať, rovnako ako aj jeho dcéra Zuzana (Hřebíčková), ktorej sa manželstvo s Karlom (Langmajer) nedávno rozpadlo. Najviac nadšená je však jeho vnučka (Czyžová), ktorá dedka vždy považovala za svoj veľký vzor a píše o ňom seminárnu prácu do školy. Ibaže Zdeněk nie je taký dokonalý, ako sa zdá. Má jedno veľké tajomstvo. Už takmer 40 rokov udržuje milenecký pomer s ortopédkou Danou (Chýlková). A tá, samozrejme, očakáva, že na ňu bude mať konečne viac  času. Na Zdeňka tak čakajú pekne horúce chvíľky a rozhodne nie bezstarostná pohoda, ktorú si plánoval. Podarí sa mu situáciu ustáť?

Komédiu Zbožňovaný, ktorá nesklame fanúšikov briskného humoru a prvotriedneho komediálneho herectva, prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom