Krátke zamyslenie: Čo všetko zdieľame na Facebooku?

Krátke zamyslenie: Čo všetko zdieľame na Facebooku?
Krátke zamyslenie: Čo všetko zdieľame na Facebooku? Thinkstock

Naozaj ľudia chcú veci chápať a riešiť? Toť otázka. Veľakrát mi prebehne mysľou.

Na facebooku je zdieľaných milión úžasných citátov, ľudia sa nad nimi rozplývajú, sem – tam je k nim pridaný nejaký osobný text – ale čo ďalej? Chápeme ich naozaj do hĺbky? Myslím, že veľakrát ani nie. Alebo keď aj chápeme,  premietame ich do svojich životov? Je pohodlnejšie zdieľať a prípadne o tom rozprávať. A tak si veľa ľudí myslí, ako sa vedia orientovať v duchovne a ako tomu oni rozumejú a vyznajú sa. Pritom ich život je jedna veľká katastrofa.

Inka Nemezis

O autorke: Mgr. Inka Nemezis sa rozpráva s dušou človeka. V odborných kruhoch sa to nazýva psychoterapia. Svoju prácu vníma ako poslanie. Zaoberá sa etikoterapiou – príčinou zdravotných problémov už 15 rokov. Pracuje s energiami, je majsterka REIKI. Vníma človeka ako celok – duch, duša a telo patria totiž neoddeliteľne k sebe. Je autorkou webových stránok

Práve pred pár dňami kolovala po Facebooku úžasná pravda z úst  zosnulého múdreho a cteného Dr.h.c. Antona Srholca: “Môžeš rozprávať čo chceš a akokoľvek pekne a sväto. Ak za tým nestoja skutky, sú to len prázdne reči. Dnes jedno gesto znamená viac, ako dlhé litánie.” 

A je to presne tak. Hľadajte, nachádzajte, hovorte o tom, ale aj  – žite to……… A ak niečo “pošlete ďalej”, nech je to niečo, čo ste prijali do života.

Je dobré s plnou vážnosťou pochopiť, že všetko to, čo je písané, môže nastať, ak každý naozaj začne od seba. Nestrieľajte vlastné góly, viete dobre, že tak sa vyhrať nedá.

S láskou Inka

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom