Krásne prsia? Spoznajte najdôležitejšie zdokonalenia prsných implantátov

Novinky v prsných implantátoch
Zdroj foto: Pixabay

Prsné implantáty dodávajú ženám sebavedomie už desiatky rokov. Ich napredovanie a inovácia sa však posúvali vpred iba veľmi pomaly. Preto sa vedci, vývojári a ľudia z tejto oblasti rozhodli vyrobiť niečo, čo bude spĺňať nároky dnešných, moderných žien. A tak vznikli implantáty Motiva Implant Matrix. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete tie najdôležitejšie zdokonalenia.

Nepriepustná bariéra BluSeal

Aby sa zabránilo priepustnosti gélu do tela, je v každom plášti implantátu prítomná bariéra – vrstva, ktorá tomuto javu zabraňuje a tým aj znižuje riziko kapsulárnej kontraktúry. Tento prvok sa používa už vyše 20 rokov. Len v prípade Motiva implantátov má táto vrstva svetlomodré sfarbenie, čo umožňuje lekárom vidieť, bezprostredne pred vložením implantátu do tela, či nebola bariéra narušená a gél neprenikne do organizmu. Je to posledná vizuálna kontrola, ktorá pomáha predchádzať už spomenutým komplikáciám.

Zátka TrueMonobloc

Vďaka nej je plášť implantátu veľmi funkčný, umožňuje, aby sa choval ako celistvá štruktúra. Čo znamená, že sa predchádza ruptúre implantátu pri jeho vkladaní v tomto, inak citlivom, mieste. Taktiež je možné jeho vloženie skrz menšiu incíziu, teda menšiu reznú ranu.

Viskoelasticita – reologické vlastnosti

Motiva implantáty majú 3 druhy tuhosti gélu. Reagujúc na požiadavky žien v Európe spomenieme 2, najviac žiadané
typy, ktoré sú vzhľadovo najprirodzenejšie.

ProgressiveGel PLUS – okrúhly implantát. Gél s vyváženou elasticitou a pevnosťou. Plný dekolt. Mladistvý vzhľad.

ProgressiveGel Ultima – Ergonomix – 5 rokov pracovali vedci v Sillicon Valley v Californii na vývoji gélu novej generácie, až vytvorili ProgressiveGel Ultima. Vďaka nemu bolo možné vyrobenie prvého ergonomického implantátu, ktorý má supervysokú elasticitu a nízku viskozitu. To spôsobuje, že sa správa rovnako, ako vaše vlastné telo. Reaguje na gravitáciu a pohyb. Taktiež sú prsia viac prirodzené na dotyk. Efekt tak je najviac prirodzený na dotyk ako aj na pohľad. Nedochádza k rotácii implantátu, čím predchádzame nežiadúcemu estetickému efektu, ktorý je možné odstrániť jedine následným chirurgickým zákrokom.

Vysoká elasticita zároveň umožní vloženie implantátu cez menšiu reznú ranu, teda ostane i menšia jazva. Navyše k tejto vlastnosti implantátu Motiva bol vyvinutý špeciálny lievik/rukáv, vďaka ktorému vieme vložiť implantát do tela už cez 2,5 cm reznú ranu.

Motiva Insertion Sleeve je špeciálne vyvinutá technológia, vďaka ktorej vieme vložiť implantát Motiva cez malý otvor. Bežne to bol otvor o veľkosti okolo 5 cm a viac. Vďaka Insertion Sleeve chirurg vkladá implantát Motiva už od 2,5 cm. Navyše vzhľadom k tomu, že implantát je vložený do prsníka cez sterilné vrecúško a nedotýka sa tkaniva okolo rezu, nehrozí, že by sa na ňom prichytila jediná kožná baktéria a riziko rozvoja infekcie okolo implantátu je úplne minimálne. I malá zápalová reakcia okolo implantátu môže vyprovokovať vznik kapsulárnej kontraktúry. Spomínanou operačnou technikou teda predchádzame taktiež riziku vzniku kapsulárnej kontraktúry. Ide o veľmi bezpečnú techniku.

MotivaHybrid – Zväčšenie prsníkov implantátmi v kombinácii s vlastným tukom

MotivaHybrid je bezpečný spôsob ako docieliť vytúžený výsledok zväčšenia prsníkov, ktorým sú prirodzené prsia, na pohľad i na dotyk nerozoznateľné od prírodných. Kombináciu menšieho implantátu a použitím vlastného tuku je možné skutočne prirovnať k umeleckému dielu.

Kedy je možné MotivaHybrid použiť?

MotivaHybrid sa používa keď si prajete plnší dekolt a neviditeľné prechody medzi implantátom a vlastným tkanivom. K vyrovnaniu rôznych asymetrií alebo k zúženiu medzery medzi prsníkmi.

Výsledok, ktorý docielite pomocou MotivaHybrid je veľmi detailný a perfekcionistický!

SilkSurface

SilkSurface je jedinečný povrch plášťa implantátu. Výskumy v spolupráci s Univerzitou v Manchastri (UK) vyústili k vzniku novej metódy, ako tento povrch vytvoriť. A to nanotechnológiou laserom. Vďaka tomu sú znížené riziká spojené s augmentáciou a umožňuje to žene i naďalej žiť aktívny život.

Mnohé iné značky prsných implantátov používajú textúrovaný povrch. Pri tomto type sú väčšie riziká vzniku kapsulárnej kontraktúry. SilkSurface je vyrobený v jednom kroku, naraz, čo robí povrch konzistentnejším a bez tenkých miest. Taktiež nie je leptaný soľou, alebo cukrom (ako je tomu u väčšiny implantátov). Všetky tieto atribúty vedú k minimalizácií kapsulárnej kontraktúry a ruptúry implantátu.

Q-chip

Ide o pasívny rádiofrekvenčný čip, ktorý umožňuje lekárom po celom svete bezpečne a presne identifikovať prsný implantát zvonku. Pacientka už nepotrebuje kartičky a taktiež si môže byť istá, že jej boli voperované Motiva implantáty. Ako už bolo uvedené, ide o pasívny čip, ktorý obsahuje 15-miestny číselný kód, jedinečný pre každý jeden kus. Je možné ho prečítať iba čítačkou, presne na to určenou. Jeho nositeľka sa nemusí obávať kontroly na letisku, vyšetrení v nemocnici (MRI a pod.)

Always Confident Warranty je poistenie, ktoré vďaka tejto bezpečnej technológii v prípade zdravotných komplikácií hradí náklady na reoperáciu. Kdekoľvek na svete. Čiže aj keď sa majiteľka Motiva implantátov presťahuje, nemusí sa nutne vracať späť na Slovensko a kliniku, kde ju operovali. Jednoducho si vyhľadá pracovisko v zahraničí a poisťovňa jej prispeje na reoperáciu, v niektorých krajinách to pokryje všetky náklady. Bez tohto poistenia by všetky náklady hradila pacientka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom