Čokoláda pre krásu: Tajomstvo krásy sa skrýva vo vašom obľúbenom pokušení

Kozmetika cokolada damska jazda
Foto: ilustračné, GettyImages

Čokoláda nie je len sladkou pochúťkou, ale aj tajným krásnym elixírom! Ako by ste ocenili, keby ste zistili, že čokoláda môže mať úžasný vplyv na vašu pokožku? 

Odopierali ste si čokoládové pokušenie domnievajúc sa, že si pokazíte pleť? To je už minulosťou. Po tom, čo boli odhalené pozitívne účinky čokolády, začal sa čokoholizmus i v súvislosti s krásou. Od upokojujúcich čokoládových masáží a zábalov, cez príjemné čokoládové ošetrenie tváre, končiac sladkým osviežujúcim peelingom. Čokoláda je zrazu všade. V pleťových krémoch, vodách, olejoch. Ako vlastne vplýva čokoláda na našu pleť a organizmus?

Pozitívne účinky čokoládovej masáže či zábalu

1. Zlepšuje prekrvenie pokožky

Kofeín, ktorý sa nachádza v čokoláde stimuluje krvný obeh a zlepšuje prekrvenie pokožky. Posilňujú sa tak kožné bunky. Spomaľuje sa proces starnutia a zvyšuje sa pevnosť pokožky.

2. Čokoláda je bohatá na antioxidanty

Čím je tmavšia čokoláda, tým obsahuje viac antioxidantov. Ak si vyberiete kakaové pleťové krémy či pleťové vody, všimnite si nasledujúcu informáciu, skôr ako ich začnete používať. Výrobky, ktoré obsahujú viac ako 35 percent čistého kakaa, majú silnejšie vyhladzujúce účinky na pleť. Antioxidanty totiž pomáhajú zvýšiť úroveň kolagénu a elastínu v pokožke, a tým aj k spomaleniu jej starnutia. Jemné vrásky tak môžu zmiznúť vďaka pravidelnému čokoládovému ošetreniu pleti.

3. Poskytuje hydratáciu pleti

Kakaové maslo obsahuje vysoké množstvo prírodných olejov a zmäkčovadiel nevyhnutných pre liečbu suchej, drsnej a šupinatej pokožky. Práve preto je účinná čokoládová masáž alebo zábal. Dokáže zjemniť aj zhrubnutú kožu na lakťoch, kolenách a chodidlách.

, čokoládový zábal, maska, pleť, žena, krása, beauty, masáž,
čokoláda shutterstock.com

4. Účinkuje proti celulitíde

Čokoláda obsahuje teobromín, ktorý pomáha spaľovať tuk a zbaviť sa celulitídy. Preto čokoládový olej a masáž dosahuje v boji s celulitídou pozitívne výsledky.

5. Má na nás relaxačné účinky

Stačí vám zahryznúť do čokolády a ste pokojnejšia? Na dosiahnutie uvoľnenia a odbúrania stresu vám dokonca stačí len čokoládová vôňa. Preto čokoládová masáž patrí medzi perly masáží. Navyše uvoľňuje stuhnuté a boľavé svaly.

Tak neváhajte a doprajte si jej blahodarné účinky a aspoň na chvíľu uniknite pred svetom plným stresujúcich okamihov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom