Kožu mala pokrytú odpornými pľuzgiermi a prežívala neznesiteľnú bolesť. Keď si uvedomila, čo robila deň predtým, zhrozila sa

Kožu mala pokrytú odpornými pľuzgiermi a prežívala neznesiteľnú bolesť. Keď si uvedomila, čo robila deň predtým, zhrozila sa
Kožu mala pokrytú odpornými pľuzgiermi a prežívala neznesiteľnú bolesť. Keď si uvedomila, čo robila deň predtým, zhrozila sa Thinkstock

Alica Nguen z Wisconsinu je verným fanúšikom prírodných produktov, najmä esenciálnych olejov, ktoré sú vyrobené zo surovín získaných priamo z rastlín, semien alebo plodov.  Tieto oleje majú vynikajúce vlastnosti a používajú sa hlavne v parfumérii pre intenzívnu vôňu alebo v alternatívnej medicíne.  Vzhľadom k tomu,  že sú tak silné,  väčšina z nich by nemala byť aplikovaná priamo na kožu, aj keď existujú výnimky.

Alica si však neprečítala informácie na etikete, ktoré boli napísané malým písmom. Preto sa chcela o svoju nepríjemnú skúsenosť podeliť, aby varovala ostatných. Na svojom Facebook zdieľala fotografie spolu s týmto textom: Kto by si bol pomyslel, že éterický olej na pokožke, ktorá je vystavená slnečnému žiareniu, môže spôsobiť bolestivé pľuzgiere?

Pluzgiere 1.jpg

Tieto typy popálenín sa nazývajú „fototoxické reakcie“ a sú výsledkom chemickej reakcie podivných generovaných esenciálnych olejov, keď prídu do styku so slnkom alebo soláriom.  Citrusové šťavy sú bežným príkladom látky, ktorá môže spôsobiť popálenie. Pri používaní éterických olejov z citrusov sa tento účinok znásobí.

Tiež sa neodporúča používať tieto druhy olejov počas cvičenia, pretože upchávajú póry a zabraňujú uvoľňovaniu potu, ktorý vzniká počas fyzickej aktivity. Upchatie pórov je častou príčinou podráždenia kože.

Bohužiaľ, Alica sa musela o tom presvedčiť doslova na vlastnej koži, aby začala opatrnejšie používať éterické oleje. Bez ohľadu na to, ako budete výrobok používať, vždy si prečítajte bezpečnostné pokyny a rady pred použitím. Prípadné alergické alebo chemické reakcie sú závažné, preto ich netreba podceňovať.

Našťastie koža mladej ženy sa po čase dokázala zregenerovať takmer bez jazví.

Ďakujeme, že sa podelíte o tento príbeh, ktorý môže byť varovaním pre ostatných.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom