Košice Fashion Week: Finalistky Miss Slovensko ako originálne nevesty

Finalistka Miss Slovensko Barbora Olejníková na móle
Finalistka Miss Slovensko Barbora Olejníková, FOTO: Dominik Babušík/KFW

Posledný deň v metropole východného Slovenska sa niesol v znamení svadobnej módy.

Záverečný deň Košice Fashion Week (KFW) patril svadobnej móde. Na móle sa predviedli krásne nevesty, družičky a ženíchovia, ktorí predstavili aktuálne trendy v oblasti svadieb. Nedeľný večer ukončila vlasová show v podaní Lukáša Očenáša. Talentovaný kaderník z Michaloviec ukončil ale i vo štvrtok otvoril módny maratón s dychvyrážajúcimi extravagantnými účesmi a šatami z jeho dielne či od svadobného salónu Glamour of Angels. Počas posledného večera 2. ročníka KFW sa s týmito modelmi a vlasovými kreáciami predstavili i známe finalistky Miss Slovensko. Jasmína Hodermarská zaujala prítomných veľkým afro účesom a Barbora Olejníková zase s kvetmi v zopnutých vlasoch.

„Tvorba, ktorú mohli diváci vidieť je celá moja. Na prehliadku som zvolil krásne modelky a honosné modely v kombinácií s dynamikou rýchlej hudby,“ prezradil dvojnásobný majster sveta v účesovej tvorbe, dvojnásobný majster Európy a štvornásobný majster Slovenska, ktorý si na módnom podujatí vyslúžil dvojnásobný aplauz.

Prvý deň patril aj ukrajinskej móde

Každý deň na KFW patril inému módnemu štýlu a rôznym návrhárom. Úvodný deň s podtitulom „New European Fashion“ patril vychádzajúcim návrhárskym talentom zo Slovenska, Česka, Poľska a Ukrajiny. Hviezdou otváracieho dňa KFW 2015 bol špičkový ukrajinský návrhár Volodymyr Podolian s kolekciou jar/leto 2016. U našich východných susedov patrí k tomu najlepšiemu, čo ukrajinská móda ponúka. Od roku 2010 predstavuje svoje kolekcie aj na svetových módnych podujatiach v Londýne, New Yorku či Paríži.

Druhý deň si prišli na svoje milovníci športovej módy

V druhý deň najväčšieho módneho podujatia na východe si na svoje prišli najmä milovníci športovej módy. Organizátori sa rozhodli tak podporiť aktivity mesta pri príležitosti zisku titulu Košice – Európske hlavné mesto športu 2016. Prehliadky plné tanca, zumby, golfu či lyžiarskeho oblečenia boli nielen príjemným spestrením módneho maratónu, ale aj pripomienkou k zdravému životnému štýlu. So svojimi pestrofarebnými outfitmi sa predviedla počas športového večera košická módna návrhárka Jana Polak.

Tretí deň sa niesol v znamení elegancie a luxusu

Sobota na módnom podujatí v Košiciach patrila luxusu, elegancií a štýlovej nositeľnej móde. Počas sobotného večera predstavila Jitky Klett svoju tvorbu pre obdobie jeseň/zima 2015 – 2016 s názvom Infinity. Česko – slovenská návrhárka, ktorá počas tohto mesiaca absolvovala módne podujatia v Istanbule, Káhire či v Moskve, sa v kolekcií inšpirovala farebnosťou a aktuálnymi módnymi trendami. Na luxusnom módnom dni odprezentovala svoju líniu aj Zuzana Hakova. Rodáčka z Košíc predstavila kolekcie Travel fever venovanú dostupnej móde a Her story pozostávajúcu z luxusných spoločenských šiat. Zuzana Haková bude nielen s týmito modelmi reprezentovať Slovensko na jeseň v New Yorku počas tradičnej Slovak Fashion Night, ktorá je sprievodnou akciou svetoznámeho New York Fashion Weeku. Organizátorský tím KFW pod vedením Mariána Biľa spoločne s americko – slovenskou Nadáciou + 421 Foundation oficiálne odštartovali spoluprácu pri prezentácii Slovenska a slovenskej kultúry, módy a umenia na medzinárodnom fóre. „V rámci  podujatí , ktoré  Nadácia +421 zrealizuje v zahraničí na budúci rok, budú zástupcovia Košice FashionWeek našimi partnermi a spoluorganizátormi. Budeme spolupracovať na niekoľkých veľkých projektoch – na veľkej módnej prehliadke počas filmového festivalu v Cannes a na 11. ročníku Slovak Fashion Night v New Yorku,“ prezradila  riaditeľka nadácie Ľubica Surkošová.

Druhý ročník módneho maratónu v metropole východného Slovenska priniesol aj zaujímavé worshopy. Známa odborníčka na módny priemysel Kamila Boudová záujemcom a záujemkyňám prezradila tipy a triky pri obchodovaní a tvorbe udržateľnej módy. Druhý workshop viedol uznávaný stylista Patrik Gurčík, ktorý hovoril o módnych trendoch a tipoch pri obliekaní.

Od 12. do 15. novembra sa v metropole východného Slovenska uskutočnil 2. ročník Košice Fashion Week. „Sme šťastní, že sa nám v Košiciach podarilo zorganizovať takéto výrobné podujatie. Chceli sme priniesť všetkým Košičanom svetovú módu a verím, že sa nám to podarilo,“ zhodnotil tohtoročné módne podujatie Marián Biľo, riaditeľ KFW.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom