I. Keltský horoskop: Nájdite si svoj strom podľa dátumu narodenia

Keltský horoskop

Múdri Kelti kedysi žili v úzkom spojení s prírodou, a preto poznali takmer všetky jej tajomstvá. Tvrdili, že každý z nás má svoj strom, ktorý predurčuje našu povahu. Ak sa chcete dozvedieť, ktorý je ten váš, čítajte ďalej.

Keltský horoskop zostavený podľa stromov je jedinečný v tom, že charakteristiky sú vytvorené podľa paralelných dátumov. Nájdite si teda svoj horoskop.

Jedla

dátum narodenia 2.1. – 11.1. / 3.7. – 13.7.

Ľudia jedle sú pracovití a dôstojní. Dokážu sa pustiť do akejkoľvek práce alebo zložitého problému. V živote veľa dosiahnu. Bývajú však nedôverčiví a uzavretí. Ťažko nadväzujú nové kontakty a v láske to nemajú vôbec ľahké. Možno je to kvôli tomu, že hľadajú partnera, ktorý by spĺňal ich vysoké nároky, a takých veľa nie je.

Brest

12.1. – 22.1. / 14.7. – 24.7.

Sebaovládanie, pokoj, duševná pohoda: to sú charakteristiky ľudí, ktorým patrí tento strom. Majú veľmi rozvážnu povahu, všetko dôkladne plánujú. K ostatným sú veľmi priateľskí a majú silne vyvinutý cit pre spravodlivosť. Nadovšetko milujú svoj domov a spája ich k nemu silné puto. No disponujú i negatívnymi vlastnosťami. Ak sa dostanú k moci, stanú sa z nich despotickí a veľmi nároční šéfovia.

Cyprus

23.1. – 31.1. / 25.7. – 4.8.

Ľudia narodení v tomto období sú tolerantní, vynaliezaví. Majú veľmi radi prírodu a s obľubou sa túlajú a cestujú. Neznášajú obmedzovanie osobného priestoru. Sú to síce duševne slobodní ľudia, ale rodine zostávajú verní. Kariéra pre nich nie až tak dôležitá, zato rodine a priateľom bývajú veľmi oddaní. Disponujú silnou vôľou, nevzdávajú sa a vytrvalo idú za svojim šťastím. Vďaka tomuto naladeniu vedia lepšie znášať nepriazeň osudu a radovať sa zo všetkého, čo ich stretne.

Topoľ

1.2. – 10.2. / 5.8. – 14.8. / 1.5. – 10.5. / 1.11. – 10.11.

Topoľ je v keltskej mytológii veľmi dôležitým stromom. Narodení pod jeho vplyvom sú rýchlo chápaví a ľahko sa učia. Preto v živote dosahujú skúsenosti a vedomosti rýchlejším tempom ako ostatní. Majú veľmi úzky vzťah k prírode, ktorej aj dokážu rozumieť. Ako rodení diplomati bývajú dosť obľúbení medzi ľuďmi. Napriek tomu sa často cítia osamotení, čo však nedávajú najavo. Nájdete medzi nimi mnoho spisovateľov a lekárov.

Smrekovec

11.2. – 20.2. / 15.8. – 24.8.

Smrekovcoví ľudia pôsobia sebaisto a pomerne dominantne. Svoju prácu berú vážne, sú veľmi pracovití a prísni nielen na ostatných, ale hlavne na seba. Snažia sa hrať rozhodujúcu úlohu v zamestnaní i v rodine. V spoločnosti hovoria veci priamo bez okolkov, neznášajú totiž pretvárku. Práve priamočiarosť a neopatrnosť privádza týchto ľudí do dobrodružných situácií, ktoré milujú. V minulosti sa dosť často stávali mučeníkmi a hrdinami.

Borovica

21.2. – 2.3. / 25.8. – 3.9.

Optimistický a odvážny strom, ktorého zverenci si dokážu vďaka svojej schopnosti rýchlej improvizácie poradiť v množstve zložitých situácií. Ľudia narodení pod znamením tohto stromu majú síce racionálne uvažovanie, ale veľmi bujnú fantáziu. Potrebujú pevné zázemie, ktoré hľadajú v rodine. V láske bývajú emocionálni a zmyselní. Sú to deti šťasteny.

Vŕba

3.3. – 12.3. / 4.9. – 13.9.

Ľudia narodení vo vŕbe dostali do vienka pomerne zložitú a rozporuplnú povahu. Prejavuje sa citlivosťou, náladovosťou a istým nepokojom voči okoliu. Vŕby dokážu presvedčiť každého sňať o čomkoľvek. Sú to vytrvalí bojovníci, poctivosť a dôstojnosť majú v krvi. Vedia si život vychutnať. Veľmi dobre vedia, čo k tomu potrebujú a kde to nájdu. V láske sa im spočiatku veľmi nedarí. Z neúspechu ich paradoxne dostane až manželstvo.

Zaujal vás stromoskop starých Keltov? Ak áno, ďalšie charakteristiky nájdete v nasledujúcich častiach.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom