Kedy je ten správny čas začať používať očný krém?

Ocny kremkopia.jpg
Foto: BIORUŽA

Jednou z najdiskutovanejších tém vo svete krásy je, či by sme mali alebo nemali používať očný krém. Je to len marketingový trik, ktorý nás má prinútiť míňať viac peňazí, alebo je tento malý produkt skutočným bojovníkom proti starnutiu? Pokožka okolo našich očí je šesťkrát tenšia ako pokožka na zvyšku našej tváre, čo znamená, že v tejto jemnej oblasti by ste mali byť vždy opatrný. Naťahovanie pokožky, napríklad pri nanášaní očnej linky môže spôsobiť výskyt jemných vrások, zatiaľ čo nanášanie veľkého množstva krému zase môže viesť k opuchom.

Kedy je na očný krém ešte čas?

V tínedžerskom veku by malo na pleť postačovať nanášanie bežných sér a krémov okolo očí. Tipom je nanášať krém na túto oblasť prstenníkom, pretože prirodzene vytvára menší tlak a základom je ho jemne vklepávať na očnicovú kosť a očnú jamku. Vedzte, že ľahké sérum s kyselinou hyalurónovou a ľahký krém na tvár zatiaľ stačia a vedia urobiť zázraky.

Kedy s ním treba skutočne začať?

Okolo dvadsiatky je vhodný čas na začatie s ľahkými, ale antioxidantmi nabitými očnými krémami, ktoré ochránia vašu jemnú pokožku a jemnou masážou, ktorá môže pomôcť zmierniť nežiaduce opuchy. Niektoré očné krémy sú rozjasňujúce a pomáhajú bojovať proti tmavým kruhom, zatiaľ čo iné majú hydratačné vlastnosti a obsahujú posilňujúci kolagén, na boj proti vzniku vrások. Iné robia oboje, hydratujú, vypĺňajú jemné linky aj rozjasňujú. Prinášame niekoľko ďalších dôvodov, prečo by ste očný krém mali zahrnúť do vašej novej každodennej rutiny.

Ak máte viditeľné vrásky

Pre začiatok, pokožka okolo vašich očí je tenšia a jemnejšia v porovnaní s inými časťami vašej tváre. To znamená, že je náchylnejšia prejavovať skoré príznaky starnutia pokožky ako sú opuchy, ochabnutá pokožka a áno, dokonca aj tie obávané jemné linky a vrásky, ktoré sa môžu objaviť pri vonkajšom kútiku vašich očí. Začlenenie očného krému tak môže pomôcť udržať mladistvý vzhľad vašej pokožky.

Ak máte suchú pokožku

Pokiaľ ide o suchú pokožku, jemná pokožka okolo vašich očí nie je chránená. V skutočnosti môže byť pokožka okolo očí jedna z najsuchších. Aplikácia očného krému môže pomôcť hydratovať pokožku a minimalizovať výskyt suchosti. Hľadajte napríklad hydratačný očný krém s obsahom kyseliny hyalurónovej, čo je zložka, ktorá môže pomôcť pritiahnuť a udržať až 1000-násobok svojej hmotnosti vo vode.

Ak máte tmavé kruhy alebo vačky pod očami

Toto je pravdepodobne zbytočné, ale stále to stojí za opakovanie. Tmavé kruhy a vačky pod očami môžu spôsobiť, že budete vyzerať unavene a vyčerpane. A hádame, že opuchy pod očami a tmavé kruhy pravdepodobne nie sú práve vašimi obľúbenými. Pridanie očného krému do vašej každodennej starostlivosti o pleť môže pomôcť pri riešení týchto problémov. Rozhodnite sa pre očný krém, ktorý je vyvinutý tak, aby minimalizoval výskyt tmavých kruhov a vačkov pod očami, ako aj rozjasnil vzhľad vašej pleti.

Ocny krem 1kopia.jpg
Foto: BIORUŽA

My vám prinášame naše tipy na očné krémy z ponuky nášho e-shopu:

Očný hydratačný krém z ruže a jazmínu, ktorý pomáha revitalizovať oblasť pod očami a vďaka bohatej zmesi účinných látok pomáha rozjasniť a upokojiť citlivú oblasť očí. Organicky certifikovaný výživný krém na očné kontúry je vhodný pre všetky typy pokožky, pomáha chrániť jemnú pokožku pod očami pred dehydratáciou a podporuje jej mladistvý a žiarivý vzhľad. Obsahuje antioxidanty, ktoré posilňujú pokožku, pôsobí proti vzniku nových vrások a pokožka okolo očí sa stáva pevnejšia.

Pokožka okolo očí neobsahuje takmer žiadny tuk a prvé vrásky sa tvoria práve v týchto partiách. Očný krém z ružovej vody pokožku zjemní, hydratuje a zanechá pocit komfortu a hladkej pleti. Obsahuje ružovú vodu, ktorá je neuveriteľne bohatá na aktívne látky, ktoré stimulujú regeneráciu pokožky a posilňujú obranyschopnosť. Obsahuje tiež extrakt zo zeleného čaju, ktorý má protizápalové, posilňujúce a antioxidačné účinky. Krém obsahuje makadamiový olej so silným hydratačným, reštrukturalizačným účinkom a výbornou priedušnosťou. Vitamín E, ktorý je silným antioxidantom a spomaľuje oxidačné procesy v bunkách, eliminuje vysušovanie a šúpanie pleti. Jojobový olej, ktorý je súčasťou krému vytvára na pleti trvalú a elastickú vrstvu, vyživuje a chráni pokožku okolo očí pred škodlivými vplyvmi.

Očný krém poskytuje nevyhnutnú starostlivosť pre kontúru očí, vyhladzuje, hydratuje a zlepšuje pružnosť pokožky. Špeciálny peptid komplex EYESERYL® viditeľne redukuje očné vačky a pridaná kyselina hyalurónová hĺbkovo hydratuje a vyhladzuje jemné vrásky. Formula s bambuckým maslom a vitamínom E pokožku vyživujú a dodávajú jej pružnosť a hebkosť.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom