Keď svadba klope na dvere…

Ceremony wear RING
Foto: Freepik

Aj napriek tomu, že je to stresujúce obdobie plné vybavovačiek, pripravte sa na svoj deň D tak, aby ste naň nikdy nezabudli!

Absolvovali ste so svojím partnerom romantický pobyt alebo moment, počas ktorého vás partner požiadal o ruku a dostali ste zásnubný prsteň? Aj napriek prvotnej radosti ste si s tým určite spojili aj množstvo záležitostí, ktoré bude potrebné zriadiť alebo vybaviť.

Svadba je pre mnohé ženy jedným z najdôležitejších okamihov v živote. Jej plánovanie môže byť veľmi náročné, no z druhej strany aj veľmi vzrušujúce. Preto je dôležité vedieť, ako sa na tento veľký deň pripraviť a urobiť ho nezabudnuteľným. Možno nebudete vedieť kde vám počas týchto mesiacov stojí hlava a niekedy budete mať pocit, že sa z toho všetkého dokonca zbláznite. Nebojte sa, existuje mnoho metód na zníženie stresu. Doprajte si kvalitný spánok, nesnažte sa všetko riešiť sama, skúste návaly stresu predýchať, choďte si zacvičiť, navštívte wellness, zaobstarajte si kvalitné CBD kvapky, ktoré znižujú stres a pomáhajú pri ukľudnení a podobne. Riešení je mnoho. A myslite na to, že to určite zvládnete! My vám dáme pár tipov, ako na to.

1. Plánujte dopredu

Pri plánovaní svadby je dôležité začať čo najskôr. Vyhnete sa tým stresu a napätiu, ktoré môže spôsobiť rýchle plánovanie. Plánovanie a organizácia svadby nie je jednoduchá záležitosť a vyžaduje si dostatok času na rozhodovanie, výber vhodného miesta, vytýčenie finančného rozpočtu, výber vhodného dátumu, zostavenia svadobného menu a mnoho, mnoho ďalšieho. Urobte si zoznam, sadnite si nad to s partnerom alebo najbližšími a zostaňte organizované.

2. Začnite si pomaly vyberať šaty a doplnky

Toto si určite nenechávajte na koniec. Výber správnych šiat a doplnkov na svadbu je jedným z najdôležitejších rozhodnutí pre každú nevestu. Je dôležité aby ste si našli také šaty, ktoré sa vám páčia, pristanú vám, a do ktorých sa na prvý pohľad zamilujete. Ak si neviete predstaviť, ako by mohli vaše šaty vyzerať, určite navštívte svadobné salóny, kde vám profesionálny personál pomôže s výberom správnych šiat a doplnkov. Ak máte obmedzený rozpočet a budete sa chcieť na niečom uskromniť, môžete si topánky alebo doplnky vybrať aj v second-hande. Zaplatíte za ne menej peňazí a poslúžia vám na túto príležitosť úplne rovnako ako úplne nové doplnky.

3. Zamyslite sa nad tým, aký štýl svadby preferujete

Pri plánovaní svadby je dôležité zvoliť si vhodný štýl. Existuje mnoho možností, od tradičných po moderné svadby, a každá žena by si mala vybrať ten štýl, ktorý jej najviac vyhovuje. Ak neviete, ako si zvoliť vhodný štýl, môžete sa obrátiť na profesionálnych svadobných plánovačov, ktorí vám pomôžu zvoliť si ten správny štýl pre vás.

4. Vyberte si s partnerom obrúčky

Vyberanie správnej svadobnej obrúčky môže byť zložité, pretože je to niečo, čo budete nosiť každý deň ako symbol vášho manželstva. Ak si budete vyberať svadobnú obrúčku myslite na pár dôležitostí:

  • Vyberte si štýl, ktorý sa vám páči a hodí sa k vám.
  • Zvážte svoj rozpočet.
  • Nezabudnite na vhodný materiál.
  • Vyberte si správnu veľkosť, pretože budete obrúčku nosiť každý deň.
  • Chcete drahokamy alebo máte radi jednoduchosť?

5. Začnite posielať svadobné oznámenia

Ďalšia časť procesu plánovania zahŕňa rozoslanie pozvánok. Pozvánky by sa mali posielať v dostatočnom predstihu, aby mali hostia dostatok času na potvrdenie účasti a prípadné zabezpečenie cesty. Ak nechcete použiť tradičné papierové pozvánky, môžete vytvoriť napríklad niečo nápaditejšie, ako napríklad vytvorenie svadobnej webovej stránky, ktorá bude obsahovať všetky podrobnosti, napríklad dátum, čas, miesto a podobne alebo nejakého vtipného a kreatívneho videa.

6. Postarajte sa o hostí

Začnite postupne riešiť aj zasadací poriadok. Ak viete, že máte hostí, ktorí budú cestovať z ďaleka, rozmýšľajte aj nad tým, že im bude potrebné vybaviť buď odvoz alebo nocľah. Postupne môžete vymýšľať aj darčeky, ktorými vašich hostí obdarujete, napríklad fľaše s alkoholom, mydielka, čaje, čokolády alebo niečo iné.

7. Myslite už aj na svadobnú cestu

Ak ste sa s partnerom zhodli na tom, kam by ste na svadobnú cestu chceli ísť, určite si ju rezervujte v dostatočnom predstihu. Chcete si dopriať poriadnu exotiku alebo máte radi niečo dobrodružné? Výber je na vás, ale výber cesty a rezerváciu ubytovania skúste zrealizovať aspoň pol roka dopredu.

8. A čo ak čakáte bábätko?

Ak čakáte nový prírastok do rodiny, napríklad tesne po svadbe, musíte myslieť aj na to, že tomu budete musieť prispôsobiť svoju domácnosť. Aby sa vám to neprekrývalo s plánovaním svadby, určite to riešte vopred. Kúpte vhodnú postieľku, kočík, hračky, napríklad rôzne kreatívne hračky, hračky do vody, plyšákov a mnoho ďalšieho. Nakúpte nejaké oblečenie, košieľky, dupačky, topánočky. Pri oblečení nezabúdajte ani na seba! Nakoľko budete potrebovať maximálne pohodlie, siahnite po veciach, v ktorých sa vám bude dobre fungovať. Veľmi výborným prvkom oblečenia sú aj podprsenky na kojenie, v ktorých sa budete cítiť príjemne, pohodlne a okrem toho vás prekvapia aj svojou praktickosťou. Nezabudnite si dopriať veľa spánku, relaxu aby ste v tomto prípade zminimalizovali svoj stres.

Snažte sa užívať si to a pamätajte si, že svadobný deň by mal byť o oslave lásky vášho vzťahu. Nezabudnite, že vaša svadba je len o vás a je len a len vaša, takže sa rozhodujte podľa svojich predstáv a túžob.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom