Kamenický maliarom? Exminister financií prekvapuje svojim talentom

Kamenický maliarom
Zdroj foto: www.facebook.com

Podpredseda strany Smer – SSD, Ladislav Kamenický, prekvapil verejnosť svojím novým záujmom – maľovaním. Jeho umelecká vernisáž v DK Ružinov v Bratislave privítala široké spektrum politikov. Dokonca sa na nej objavili i známe mená z koalície. 

Zdá sa, že Kamenický je veľmi produktívny aj mimo politiky. Pre mnohých je prekvapením, že sa vrhol na výtvarné umenie. No málokto vie, že bývalý minister financií nie je v maľovaní žiadnym nováčikom. Už v roku 2014 založil v Bratislave Gallery Slovakia, kde prezentuje diela slovenských umelcov, a od roku 2018 sa začal venovať aj vlastnému maľovaniu.

Diela Kamenického boli súčasťou výstavy v Prahe s názvom „Paralelný dialóg“ spolu s Jaroslavom Faltýnkom v roku 2019. V roku 2021 mal tiež svoju vlastnú výstavu na Západnej terase Bratislavského hradu.

Diela obdivovala nielen opozícia

Na vernisáži vo štvrtok sa objavil nielen Kamenického stranícky šéf Robert Fico, ale aj jeho kolega Ľuboš Blaha a dokonca aj jeho matka. Prítomná bola aj politická súperka Monika Kozelová (OĽaNO) či Boris Kollár (Sme rodina),  Denisa Saková (Hlas-SD) a ďalší. Najpočetnejšie zastúpenie však malo hnutie Smer.

Diela talentovaného politika si prišiel pozrieť i exprezident Ivan Gašparovič, ktorý tiež prejavuje záujem o výtvarné umenie. Vidieť ich môžete i vy, a to v dňoch od 4.5. do 31.7. 2023 v Dome kultúry Ružinov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom