Jurský svet u vás doma? S modelmi dinosaurov je to možné

Happy,Father,And,Little,Daughter,Playing,With,Toy,Dinosaurs,Close
Foto: Shutterstock

Aj vy ste šli na vlne Jurského sveta, prípadne dinosaurí svet oslovil aj vaše deti? Niečo podobné, aj keď samozrejme v malom a bez akéhokoľvek nebezpečenstva, si môžete spraviť aj u vás doma. A to vďaka figúrkam či herným setom na tému pradávnych tvorov, ktoré kedysi žili na našej planéte.

Exkurzia do minulosti

Nielen pre deti sú dinosaury bezpochyby zaujímavou témou. Je až priam neuveriteľné predstaviť si, že na dnešnej Zemi kedysi žili len baktérie a tieto obrovské tvory. Napríklad taký Brachiosaurus skonzumoval denne stovky kilogramov potravy. O tom, ako dinosaury vyhynuli, sa vedú historické polemiky a debaty, najčastejšie však rezonuje teória o asteroide, ktorý zasiahol našu planétu.

Vzdelávanie i zábava

Dinosaury vo forme hračiek pre deti dnes môžu predstavovať zdroj poznatkov a taktiež je to príjemná zábava. Deti sa v prvom rade môžu niečo naučiť o tom, ako dinosaury žili, rovnako si môžu pripomenúť jednotlivé druhy – okrem spomínaného Brachiosaura sú ikonickými dinosaurami aj Triceratops a Tyrannosaurus Rex. Oboch ste možno videli v Jurskom svete, teraz ich môžete mať vo forme figúrok aj u seba doma. Tieto figúrky môžu byť či už gumené, ktoré sú vernou kópiou a slúžia aj ako učebné pomôcky, no aj z mäkkého materiálu, určené najmä pre menšie deti. V rámci herných setov nájdete celú kolekciu dinosaurov, pričom často je súčasťou setu aj dekorácia či pozadie pre ešte lepšiu hru pre deti.

Dokonca aj interaktívne

Aj figúrky a hračky v tvare dinosaurov môžu byť aj interaktívne. Pre deti môže byť zábavné sledovať, ako sa u vás doma môže z vajíčka vyliahnuť dinosaurie mláďa. Stačí, keď vajíčko ponoríte do minimálne 35-stupňovej vody a potom budete spoločne sledovať, ako sa malý dinosaurus derie von na svet.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom