Minister zahraničných vecí SR Juraj Blanár poukázal nato, ako Denník N pokračuje vo svojej zaujatosti:
Alebo by som to mohol nazvať až posadnutosťou, len aby vykreslil našu vládu v negatívnom svetle. A ak už nemá čo kritizovať, tak svojimi manipulatívnymi otázkami navodzuje dojem, že je problém tam, kde v skutočnosti nie je.
Tento týždeň bolo v OSN hlasovanie o vytvorení pamätného dňa na genocídu v Srebrenici. Táto genocída bola v minulosti spáchaná, o čom opakovane aj rozhodli medzinárodné súdy. Zodpovednosť za ňu nesú jednotlivci, ktorí prekročili hranice humánnosti, zákonnosti a nenávisti tak, že na to doplatili civilisti životmi. Nikdy sme nespochybňovali genocídu, ale zároveň sme varovali, že v súčasnosti, kedy je západný Balkán stále nepokojný, tak otváranie starých krívd len rozjatrí to, čo nie je doteraz vyriešené.
Ale Denník N urobil akože odbornú anketu, kde už len výber respondentov svedčí o tej obrovskej zaujatosti. Spomeniem pár mien – Mikuláš Dzurinda, ktorý neváhal, aby umožnil v rozpore s medzinárodným právom prelety lietadiel, ktoré zbombardovali a zabili mnohých civilistov v bývalej Juhoslávii. Alebo Ivan Korčok, ktorý kým bol štátnym tajomníkom vo vláde Roberta Fica, hovoril jedno, a teraz, keď je akože novou tvárou progresívcov, hovorí pravý opak. A nemal by som zabudnúť ani na exministra Miroslava Wlachovského, ktorého Z. Čaputová menovala do svojej akože nezávislej vlády a ktorý sa po skončení úradníckej vlády objavil ako expert Globsecu. Vypovedá to o mnohom.
Tu je ukážka tej manipulatívnej otázky – „Diala sa podľa vás v Srebrenici v roku 1995 genocída?“ Respondenti nijako nezaostali vo svojich odpovediach. A pritom by stačilo vyjadrenie skutočného odborníka na tento región, tiež bývalého ministra zahraničných vecí a osobitného zástupcu EÚ pre dialóg medzi Belehradom a Prištinou, Miroslava Lajčáka. Ale to by sa im nehodilo v šírení svojho naratívu, kde už hneď otázkou naznačujú, akoby naša vláda neuznávala túto genocídu. Opak bol však pravdou, k čomu sme sa pre všetky médiá vyjadrili už vo štvrtok krátko po hlasovaní v OSN.
Ale Denník N len pokračuje ďalej v šírení svojich manipulácií a poloprávd, čo môže spôsobiť vyvolávanie nenávisti voči našej strane SMER-slovenská sociálna demokracia a celej vláde Roberta Fica. Nuž, toto určite neprispieva k serióznej žurnalistike a zmierňovaniu polarizácie na Slovensku. Ba práve naopak.