„Je to môj neženský darček pre ženy,“ hovorí Patrik Hartl o svojom novom filme Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Hofmann a ermak avehlak pechlat.jpg
Foto: Bontonfilm

26. augusta bude mať na Slovensku premiéru výnimočná komédia Prvok, Šampón, Tečka a Karel, ktorá u našich západných susedov dosiahla fenomenálny úspech. Za necelé tri týždne si ju v českých kinách pozrelo viac ako 300 000 divákov, vďaka čomu sa stala najúspešnejším filmom tohto roka v Českej republike.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel rozpráva príbeh štyroch kamarátov, ktorí si na triednej stretávke po dvadsiatich rokoch priznajú, že nežijú tak, ako si predstavovali. A rozhodnú sa s tým niečo urobiť. Spoločne vyhlásia vojnu proti kríze stredného veku prostredníctvom tak trochu uletenej hry, v ktorej musia plniť odvážne a niekedy poriadne bizarné úlohy. Prvou z nich je vyzliecť sa na verejnosti donaha. Sympatická štvorica štyridsiatnikov sa pokúsi vrátiť do čias puberty a nájsť v sebe odvahu urobiť poriadnu „kravinu“ ako zamlada. Kto splní úlohu, nie je „sráč“…

Foto z filmu_petra polnisova.jpeg
Foto: Bontonfilm

Hlavní hrdinovia príbehu si teda kladú v živote náročné výzvy, výzvou však bolo natáčanie aj pre samotných hercov. Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek ČermákMartin Hofmann sa totiž v niektorých scénach museli „hecnúť“ a postaviť sa pred kameru tak, ako ich pán Boh stvoril.

Sme herci a to je výzva na každý deň. Herectvo je o vystupovaní z komfortnej zóny. Jedna vec je prebehnúť sa nahý po nákupnom centre vo filme, ale keď ho natáčate, musíte sa jednoducho prebehnúť nahý po nákupnom centre. V tej chvíli to nie je film. Keď to hráte vy, tak to musíte urobiť aj v reálnom živote. A takýchto výziev je pri každom natáčaní veľa,“ hovorí Hynek Čermák.

Foto z filmu_tomas mastalir.jpg
Foto: Bontonfilm

Hoci sú štyri hlavné postavy muži, podľa tvorcov a hercov snímka Prvok, Šampón, Tečka a Karel bezpochyby osloví aj ženské publikum. „Rozhodne to nie je iba mužský film. Všetci štyria hrdinovia majú partnerky a situácia, v ktorej sa každý z nich nachádza, súvisí aj s ich ženskými polovičkami. Ženy sú v príbehu určujúce a to, čo títo muži robia, je do veľkej miery ovplyvnené ženami alebo túžbou po nich,“ hovorí charizmatický herec David Švehlík, ktorý je v českom šoubiznise považovaný za sexsymbol a úlohu lámača ženských sŕdc si prostredníctvom postavy Šampóna zahral aj vo filme Prvok, Šampón, Tečka a Karel.

Vo svojich knihách píšem veľa ženských príbehov. Rád si sám seba si predstavujem ako ženu, baví ma to, rád sa pohybujem vo svojich predstavách v ženskom svete. Ale Prvok, Šampón, Tečka a Karel je čisto mužský film, je to taký testosterónový pohľad na život. Je to akýsi môj neženský darček pre ženy. Verím, že dievčatá bude baviť sledovať, ako chlapi vnímajú a prežívajú tento svet,“ dodáva režisér Patrik Hartl, ktorý je zároveň aj autorom úspešnej knižnej predlohy, podľa ktorej bola komédia Prvok, Šampón, Tečka a Karel natočená.

Patrik hartl filmovy reziser.jpg

Patrik Hartl je v súčasnosti najpredávanejší český spisovateľ, no zároveň aj uznávaný režisér či scenárista a jeho meno má vo filmových kruhoch veľkú váhu. Dôkazom toho je fakt, že dokázal pred kamerou „vyzliecť“ donaha štyri herecké esá, no podaril sa mu aj ďalší husársky kúsok. Do svojho filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel obsadil viac než päťdesiat populárnych českých a slovenských hercov či herečiek, z ktorých niektorí nemajú v scenári ani jednu vetu. Hviezdy, ktoré bežne dostávajú hlavné úlohy, sa v komédii Patrika Hartla uspokojili s malými a vedľajšími rolami či niekedy skôr „roličkami“. „Je výnimočné, aby mal film také silné herecké obsadenie, a to nehovorím len o našich štyroch hlavných hrdinoch, ale o množstve hercov, ktorí sa tu často len tak mihnú. To dokazuje, aký veľký drive má Patrik a jeho práca,“ hovorí producent filmu a zároveň generálny riaditeľ distribučnej spoločnosti BONTONFILM Martin Palán.

Svehlik langmajer.jpg
Foto: Bontonfilm

Na koho sa teda v komédii Prvok, Šampón, Tečka a Karel môžeme tešiť? V hlavných úlohách sa predstaví Martin Pechlát ako Prvok, David Švehlík ako Šampón, Hynek Čermák bude Tečka a Karel ponesie tvár Martina Hofmanna. Ďalej si vo filme zahrajú Zuzana Norisová, Jana Kolesárová, Petra Polnišová, Tomáš Maštalír, Soňa Norisová, Ľuboš Kostelný, Petra Hřebíčková, Jiří Langmajer, Daniela Kolářová, Barbora Poláková, Hana Vagnerová, Kristýna Boková, Jiří Mádl, Kryštof Hádek, Taťjana Medvecká a mnohí ďalší. Takéto herecké obsadenie sa v jednom filme len tak nevidí, čo poviete?

Naším cieľom bolo pokúsiť sa urobiť veľmi kvalitný film zo súčasnosti, ktorý bude pre divákov atraktívny aj o niekoľko rokov neskôr,“ prezradil Martin Palán. O tom, či sa to tvorcom podarilo, sa budete môcť presvedčiť na vlastné oči už vo štvrtok 26. 8. 2021.

Trailer:

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom