Dovolenkový sex: Čo je na ňom iné a prečo je lepší?

Sex vztahy dovolenka
Foto: ilustračné, GettyImages

Sex na dovolenke má svoje špecifické čaro a mnohí ľudia súhlasia, že je to jedno z najpríjemnejších a najromantickejších miest na intímne chvíle. Prečo je sex na dovolenke iný a čo prispieva k tomuto vzrušujúcemu fenoménu?

Horúce leto sľubujúce horúce zážitky. Čas dovoleniek v nás rozpáli vášeň. Je iný sex na dovolenke? Podľa záznamov v britských matrikách je už od roku 1577 sexuálne najnáruživejším ročným obdobím leto.

Od roku 1970 tomu výrazne napomáhajú dovolenkové radovánky. Potvrdil to i prieskum International Summer Loving Survey agentúry Harris Interactive. Zistil totiž nasledovné: Až 47 percent žien je sexuálne aktívnejších, ak majú príležitosť relaxovať a uvoľniť sa mimo domova, teda hlavne na dovolenke. Intímny styk sa tak stáva omnoho vášnivejším.

Leto nás vytrhne zo stereotypu

Čo zapríčiňuje, že je počas leta všetko iné a sex sa stáva nezabudnuteľným? Dôvodom býva zmena. Dovolenka predstavuje zmenu prostredia, vytrhnutie zo stereotypu a my máme väčšiu odvahu experimentovať a skúšať neoverené sexuálne praktiky.

Nenadarmo sa hovorí, že všetko nájdeš v mysli. Prežitie intímneho milovania najmä v prípade nežnejšej časti populácie závisí od duševného rozpoloženia. Ak nás niečo ťaží, nie je to jednoducho ono. Dovolenka nás zbaví časti povinností. Najmä my ženy potrebujeme na milovanie tú správnu atmosféru. A to nám dokáže dať horúce leto.

Nie je dovolenka ako dovolenka

Trávite voľné dni na chate s celou rodinou alebo sami dvaja pri mori? Aj na tom záleží, či vaše milovanie bude presne také, po akom túžite. To platí dvojnásobne v prípade partnerov s deťmi. Napríklad taká chalupa. V lete sa tu musí neustále niečo opravovať.

Ak náhodou práve nič také nerobíte, pritrafia sa čakané či nečakané návštevy okolitých susedov a priateľov. Potom treba riešiť narastajúcu nudu vašich detí a ešte mnoho iných „protisexových katastrof“ . Ešte stále si myslíte, že sa vám podarí ukradnúť pár chvíľ pre intímne radovánky? Ako teda na to?

Existujú dve riešenia. Prvé navrhuje väčšinou žena, a to stráviť dovolenku bez detí a pri mori. Druhé napadne zväčša muža. Užiť si dovolenku a sex, ale s inými. Či je to tá správna cesta, to už záleží na vás.

Nové dobrodružstvá a zážitky

Zmena prostredia a nové podnety môžu byť stimulujúce. Nové miesto na dovolenke môže prebudiť zmysly a vytvoriť inú atmosféru pre milovanie. Na dovolenke sa často nemusíme riadiť prísnymi časovými plánmi, čo umožňuje dlhšie a pomalšie romantické chvíle bez pocitu náhlenia a stresu.

Cestovanie a objavovanie nových miest môže byť vzrušujúce. Zdieľanie týchto zážitkov so svojím partnerom môže posilniť vzájomné puto a vytvoriť príjemné spomienky. Na dovolenke sa môžeme zbaviť starostí a zamestnávania myseľ inými vecami. Táto forma mentálneho uvoľnenia môže podporiť väčšiu prítomnosť v intímnych chvíľach.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom