Intolerancia na laktózu nie je koncom syrových pôžitkov - objavte, ako si môžete pochutnať aj vy!

Syr intolerancia laktoza
Foto: ilustračné, GettyImages

Mnohí ľudia trpiaci intoleranciou laktózy sa obávajú konzumácie mliečnych produktov kvôli tráviacim problémom a bolestiam. Avšak, syr – tento všestranný pokrm – môže byť skvelou alternatívou.

Syr je starý ako civilizácia sama a má tisícky chutí i podôb. Môžu si ho dovoliť aj ľudia, ktorí trpia intoleranciou na laktózu? Ľudí s poruchou trávenia mlieka často trápi nedostatok vápnika, pretože sa mliečnym výrobkom pre tráviace problémy radšej vyhýbajú.

No nie každý mliečny produkt im môže spôsobiť bolesti brucha, kŕče alebo nadúvanie. Adekvátnou náhradou je syr, obsahuje dostatok vápnika a iba minimum laktózy. Má tisícky podôb a chutí, je rovnako zdravý a navyše ľahšie stráviteľný.

Ak sa nechcete vzdať mlieka, môžete si pomôcť potravinovými doplnkami, ktoré sú už aj na našom trhu. Tabletky umožnia organizmu stráviť laktózu a pomocou kvapiek si vyrobíte bezlaktózové mlieko.

Každý človek má odlišnú mieru intolerancie laktózy. Jej výšku môžete zistiť iba individuálnymi testami. Miera narastania problémov s trávením mliečneho cukru sa s pribúdajúcim vekom zvyšuje. A zvyšuje sa aj výskyt tejto komplikácie, ktorá dokáže značne znepríjemniť život.

Preto, ak máte podozrenie, neodkladajte návštevu odborníka, ktorý vám poradí pre vás vhodnú korekciu jedálneho lístka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom